Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Bílý nosorožec pomáhá díky Nadaci OKD dětem se špatným zázemím

6.11.2008

6. listopadu 2008, Ostrava – Šance pro děti, které se kvůli špatnému rodinnému zázemí potulují bez cíle po ostravských sídlištích. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat výchovně vzdělávací projekt obecně prospěné společnosti Bílý nosorožec, který podpořila grantem ve výši 80.000 korun Nadace OKD. Ve svých centrech nabízí organizace dětem přívětivé zázemí a atraktivní program.

Aktivity Bílého nosorožce již nalákaly desítky dětí. Toulání po ulicích nahradily v jejich denním rozvrhu společné hry, sport, četba, malování i výuka počítačových a internetových dovedností.

Na speciálních setkáních řeší děti s odborníky problémy, které je mohou v životě potkat. Na programu jsou například diskuze o drogách, zákonech nebo lidských právech. „Děti si na těchto setkáních vytvářejí vlastní pravidla. Situaci navozuje konkrétní příběh, který se postupně dostává do osobní roviny a děti pak mohou najít řešení vlastního problému,“ vysvětlila ředitelka organizace Martina Salamonová.

Atmosféru akcí umocňují psychologické hry, například společné skládání mozaiky a další aktivity vedené odborníky. „Děti se při nich musí dohodnout. Snažíme se je naučit, jak mohou argumentovat, hájit své názory a respektovat druhé bez agresivních projevů,“ dodala Salamonová.

Obecně prospěšná společnost Bílý nosorožec se snaží posílit schopnosti a dovednosti mládeže i dospělých lidí, jež se nacházejí v obtížné sociální situaci. Ukazuje jim, že budoucnost je jen v jejich rukou. Pracovníci organizace jim pomáhají vytvořit pracovních návyky a vztah ke vzdělávání, usnadnit orientaci na trhu práce a zvýšit tím jejich šanci na pracovní uplatnění, aby nebyli odkázáni na systém sociálních dávek.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012