Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Běh pro dobrou věc

Běh pro dobrou věc

2.10.2019

V neděli 29.9.2019 se v areálu Loděnice v Karviné konal 2. Charitativní běh pro Mateřskou školu Klíček s názvem Karviná RUN 2019. MŠ se zaměřuje na děti se speciálními zdravotními potřebami. Do akce, kterou spolu se školkou organizovaly orlovská i karvinská skupina Spartan Training Group a město Karviná, se mohla zapojit i široká veřejnost.

V hlavní kategorii dospělých se na start vypravila stovka běžců, jeden z běhů byl i pro psíky a jejich pány. Myslelo se ale také na děti, které běžely v několika kategoriích. Obrovský potlesk si pak zasloužilo osmnáct hendikepovaných dětí, na jejich kategorii pořadatelé akce rovněž mysleli a pro přihlášené měli i průvodce, kteří jim pomáhali zdolávat některé traťové nástrahy. Vybralo se krásných 151 982 tisíc korun a to zejména na startovém, ale také díky příspěvkům od diváků a fanoušků akce. Veškerý výtěžek z akce bude použit na pořízení speciálních zahradních prvků, které budou určeny pro tělesný rozvoj dětí s postižením.

Běh se konal v rámci oslav 100 let sportu v Karviné. Představilo se zde 23 sportovních klubů a spolků, které měly pro návštěvníky připravené zajímavé exhibice a sportovní disciplíny, které si mohly děti vyzkoušet. Kluby tak mohly předvést svou činnost a rozšířit si tak svou členskou základnu.

Nadace OKD byla součástí této vydařené akce a pro děti si připravila kreativní dílnu. Děti si mohly vyrobit oblíbený sliz , vyzkoušet si své motorické schopnosti a za správné splnění dostaly malou odměnu.

Den se vydařil na výbornou a my jsme rádi, že jsme mohli být u toho.

Více informací o akci a fotogalerii najdete ZDE.

 

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012