Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Adra a její projekty na karvinsku

Adra a její projekty na karvinsku

4.10.2021

ADRA, o.p.s. je na karvinsku velice aktivní. Své dlouhodobé dobrovolníky vysílá do sociálních a zdravotnických zařízení a domácností - k seniorům, lidem s postižením, pacientům a dětem. V období pandemie, kdy dobrovolníci nemohli za svými klienty docházet se ještě více ukázalo, jak jsou tito lidé potřební a důležití. S uvolňováním restrikcí jsou stálí dobrovolníci znovu zapojeni do služby, pravidelně pořádají školení a zapojují dobrovolníky nové. Studentský dobrovolnický klub například plánuje a organizuje aktivity pro seniory a pro lidi se zdravotním postižením. Program "Dobrovolníci domů" se trvale rozrůstá o nové dobrovolníky i klienty. Dobrovolníci také doučují děti, věnují se i nevidomým, snaží se být tam, kde je potřeba. 

V rámci tohoto projektu podpořeného v programu Pro region se zapojilo celkem 245 dobrovolníků. Je to sice krásné číslo, ale dobrovolníků není nikdy dost a tak ADRA organizuje školení pro dobrovolníky nové a vítá každého, kdo chce přinášet radost do života těch, kteří ji potřebují.

Skvělý nápad vzešel od samotné vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Havířov. V Domově seniorů Slezská humanita Orlová – Lazy uspořádali dopolední sportovní událost, na které seniorům předcvičovala dlouholetá nejstarší ADRA dobrovolnice z Orlové, bývalá sokolka paní Věrka Böhmová (87 let). Všichni cvičenci se hezky rozehřáli, rozvičili klouby a svaly, ale také se společně zasmáli a pobavili s lidmi a odcházeli tak šťastnější a veselejší. 

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012