Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

ADAMův tábor už pojedenácté

ADAMův tábor už pojedenácté

19.8.2022

Spolek ADAM - autistické děti a MY nadace podporuje již řadu let jak v programu Pro region, tak v minigrantu Srdcovka. Letos tomu nebylo jinak a byl podpořen již jedenáctý ročník tábora, který je určen pro děti s poruchou autistického spektra a jejich zdravé sourozence.

Tábora se zúčastňují děti, které pravidelně navštěvují terapeutické a volnočasové aktivity a účast na tomto táboře je pro děti vyústěním celoročního snažení se a píle. Program tábora je připravený dětem na míru s ohledem na jejich hendikep, možnosti a věk a pro mnohé je to jediná příležitost, jak prožít o prázdninách aktivní týden v kolektivu kamarádů, se kterými utužují své přátelské vazby, prožívají společné zážitky a co je nejzásadnější, že rozvíjí své sociální a emoční dovednosti.

"Jsem matkou 13-ti letého syna s poruchou autistického spektra. Jsme již osm let pod křídly ADAM - autistické děti a my a ze všech akcí vím, že Nadace OKD je letitým a pilným sponzorem těchto akcí. Ráda bych Vám poděkovala nejen za sebe, za naši rodinu, ale i za všechny rodiče za to, co pro spolek ADAM děláte. Díky aktivitám se naše děti velmi posouvají a učí se tolika věcem, které bychom bez aktivity tábora zvládli jen s velkými obtížemi. Sami jsme před návštěvou ADAMa navštěvovali obdobné spolky až v Praze, což bylo velmi časově a finančně náročné. Děkuji tedy mnohokrát za to, že v Nadaci OKD máte srdce," dodala Renáta Fojtů.

Více informací se dozvíte v rozhovoru s předsedkyní spolku, Marií Gerdovou a v reportáži Události Ostrava

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012