Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Pro média

Tiskové zprávy

 • Nadace OKD přijala 841 projektů

  1.7.2008

  Ostrava (1. července 2008) – Nedávno založená Nadace OKD přijala v jarním grantovém kole 841 projektů od neziskových organizací, obcí a dalších žadatelů hlavně ze severomoravského regionu. „Tak velký zájem jsme rozhodně nečekali. Jsme rádi, že k nám mají autoři prospěšných projektů takovou důvěru,“ okomentovala první počty ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová… více »

 • Partneři Nadace OKD: Institut komunitního rozvoje a Nadace Partnerství

  11.6.2008

  Ostrava (11. června 2008) – Nadace OKD si vybrala partnery, kteří ji budou pomáhat při zpracování žádostí a sledování podpořených projektů. Programy Pro zdraví a Pro radost bude mít na starost ostravský Institut komunitního rozvoje, projekty zařazené do témat Pro budoucnost a Pro Evropu bude obhospodařovat brněnská Nadace Partnerství… více »

 • Nadace OKD má dalšího dárce, od NWR dostane milion euro

  2.6.2008

  Ostrava (2. června 2008) – Teprve nedávno založená Nadace OKD se pomalu stává jednou z největších nadací v České republice. Pomohl ji k tomu mimo jiné dar od… více »

 • Nadace OKD začala přijímat projekty, v prvním kole rozdělí přes 32 milionů Kč

  15.4.2008

  Ostrava (15. dubna 2008) – Nedávno založená Nadace OKD vyhlásila první výzvy na podávání projektů. V prvním kole chce nadace rozdělit 32,5 milionu korun. „Přibližně 80 procent prostředků budeme směřovat na podporu projektů realizovaných v Moravskoslezském kraji,“ upřesnila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová… více »

 • Nadace OKD hledá partnery, kteří pomohou se žádostmi

  10.3.2008

  Ostrava (10. března 2008) – Nedávno založená Nadace OKD hledá partnery na pomoc při zpracování grantových žádostí. Hlásit se mohou nadace, občanská sdružení a další neziskové organizace. „Každý rok budeme rozdělovat desítky milionů korun a proto potřebujeme spolehlivé partnery, kteří se vyznají ve svém oboru,“ vysvětlila předsedkyně správní rady Petra Mašínová… více »

 • Nadace OKD podpoří hlavně region, společnost OKD do ní vloží 73 mil. Kč

  4.3.2008

  Ostrava (4. března 2008) – Nová Nadace OKD, kterou na začátku roku založila akciová společnost OKD, bude dlouhodobě podporovat především nejlepší a nejpotřebnější projekty v moravskoslezském regionu. OKD jako zakladatel do ní letos vloží 73 milionů korun, konto Nadace navýší také další firmy – NWR, RPG RE a OKD Doprava. Nadace bude podporovat hlavně zdravotní a sociální projekty, rozvoj regionu a životního prostředí i programy na podporu vzdělávání, kultury a společenského života. Specialitou Nadace bude podpora neziskových organizací při získávání dotací z Evropské unie… více »

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012