Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Pro média

Tiskové zprávy

 • Nadace OKD podpořila výuku slabozrakých žáků v Ostravě-Hrabové

  11.10.2010

  OSTRAVA (11. října 2010) – Osmiletého Ríšu ze Základní školy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v Ostravě-Hrabové čekalo v letošním školním roce příjemné překvapení v podobě nových kompenzačních pomůcek. Společně s dalšími pěti těžce slabozrakými spolužáky totiž může začít využívat jednu ze skládacích kamerových lup značky PICO, které pro ZŠ pořídilo Sdružení rodičů Klokánek za podpory Nadace OKD… více »

 • Ekonom Petr Zahradník posílil správní radu Nadace OKD

  6.10.2010

  OSTRAVA (6. října 2010) – Novým členem správní rady Nadace OKD se stal Petr Zahradník. Renomovaný ekonom a expert na Evropskou unii bere své působení v jedné z největších českých nadací odpovědně. „Je mi velkou ctí, že jsem se mohl stát součástí jedné z absolutně nejvýznamnějších nadací, které na poli dobročinnosti v České republice působí. Svou účast v ní vnímám jako zcela komplementární vůči mým aktivitám na poli ekonomickém a finančním,“ vysvětlil postoj k nové roli Zahradník… více »

 • Rampa usnadní vozíčkářům cestu do ostravské školy

  6.10.2010

  OSTRAVA (6. října 2010) – Nová rampa pro vozíčkáře zpříjemní život hendikepovaným žákům Základní školy speciální Diakonie ČCE Ostrava. A především jejich rodičům i učitelům, kteří museli děti do školy vynášet po schodech v náručí. Občanské sdružení fungující při základní škole totiž vybudovalo za 313 tisíc korun zcela novou rampu, která všem usnadní cestu dovnitř i ven. Více než dvě třetiny financí škola získala z grantu Nadace OKD… více »

 • Nadace OKD poprvé ocení také novináře nebo redakci za „dobré zprávy“

  22.9.2010

  OSTRAVA (22. září 2010) – Soutěž o Ceny Nadace OKD, která má uzávěrku nominací již v pondělí 27. září, letos poprvé nabízí soutěžní kategorii pro média. Symbolickou soškou ocení novináře nebo redakci, která pomáhá při rozvoji či propagaci neziskového sektoru nebo společenské zodpovědnosti. Tipy na novináře, kteří by si ocenění zasloužili, může nadaci poslat kdokoliv… více »

 • Facebook Nadace OKD nabízí diskuzi pro neziskový sektor

  16.9.2010

  OSTRAVA (16. září 2010) – Nadace OKD podlehla kouzlu sociálních sítí a založila na Facebooku stránky Cen Nadace OKD. „Nejde o představení nadace, k tomu slouží naše internetové stránky. Chceme veřejnost vybídnout k diskuzi o neziskovém sektoru a o jeho úloze v dnešní společnosti,“ vysvětlila předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová… více »

 • V Ostravici mají nový park, slouží škole i veřejnosti

  9.9.2010

  OSTRAVICE (9. září 2010) – Děti z podbeskydského městečka Ostravice si již několik týdnů užívají nový školní park s trojhrazdou, prolézačkami, houpačkou, košem na basketbal. Teď se pro ně kromě atrakcí dokončuje navíc učebna v přírodě. Slavnostní otevření chystají pořadatelé z Klubu rodičů Ostravice v neděli 12. září od 14 hodin. „Nebude to nic oficiálního, spíše zábava pro všechny. Uspořádáme například závody smíšených týmů rodičů a dětí nebo fotbalový turnaj O zlaté trencle,“ řekla předsedkyně Klubu rodičů Šárka Kšiňanová… více »

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012