Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Ředitelem Nadace OKD se stal Jiří Suchánek

Ředitelem Nadace OKD se stal Jiří Suchánek

8.2.2011

OSTRAVA (8. února 2011) – Novým ředitelem Nadace OKD, která patří mezi největší firemní nadace v České republice, se stal Jiří Suchánek. Původně inženýr ekonomie získal ideální předpoklady pro řízení veřejně prospěšné organizace například jako šéf hudebního a sportovního festivalu SOBOfest nebo při koordinaci aktivit českého pavilonu na výstavě EXPO 2010 v Šanghaji.

„Je mi velkou ctít stát v čele organizace, za jejímž vznikem stála před více než třemi roky velmi ušlechtilá myšlenka pomáhat potřebným. Zároveň je tato pozice velmi zodpovědná, neboť neziskový sektor se vyvíjí stejně jako kterákoli jiná složka ekonomiky a lidské společnosti. Učiním vše pro to, aby Nadace OKD přinášela ještě více radosti potřebným i všem ostatním, neboť radost si zasloužíme všichni. Zároveň budeme i nadále klást důraz na to, aby byly veškeré prostředky vynakládány efektivně s vědomím, že i malá pomoc může být pro někoho naprosto zásadní,“ řekl krátce po svém jmenování do funkce Suchánek.


Jiří Suchánek vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, zaměřil se přitom na regionalistiku, veřejnou správu a komerční komunikaci. Poté pracoval jako finanční poradce, obchodní zástupce, projektový manažer a v letech 2007 až 2009 jako ředitel festivalu SOBOfest. Od roku 2008 až do loňského prosince působil jako produkční a zástupce manažera českého pavilonu na výstavě EXPO 2010 v Šanghaji.

Na ředitelském postu Suchánek nahradil Blanku Týřovou, která vedla nadaci od jejího vzniku dva a půl roku, posledních šest měsíců organizaci řídila zástupně Lenka Marková. „Měli jsme mnoho zájemců a někteří kandidáti byli opravdu zajímaví, ale Jiří Suchánek byl pro nás jasným favoritem. Působil v neziskovém sektoru, má zkušenosti ze zahraničí a je velmi kreativní. To by mělo nadační aktivity pozvednout na ještě vyšší úroveň. Proto jsme čekali několik měsíců, až dokončí svou misi v Šanghaji,“ vysvětlila předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.

Nadace OKD od svého založení v roce 2008 podpořila více než 800 projektů částkou přesahující 123 miliónů korun.


Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012