Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Ostravská škola získala z Bruselu miliony díky desítkám tisíc od Nadace OKD

Ostravská škola získala z Bruselu miliony díky desítkám tisíc od Nadace OKD

21.2.2011

OSTRAVA (3. února 2011)– Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální Ostrava-Mariánské Hory, p.o. spolu s Obchodní akademií a VOŠ z Valašského Meziříčí získaly 6,7 milionu korun z fondů Evropské unie na nové multimediální učebny a speciální vzdělávací programy pro žáky i jejich učitele. O grant se přitom OA Ostrava mohla ucházet díky Nadaci OKD, která jí už dříve přispěla pětačtyřiceti tisíci na přípravu projektu.

„Zpracování projektu pro evropské fondy je mimořádně náročné, lidé ze škol nebo neziskových organizací to nemohou zvládnout bez finanční pomoci. Díky Nadaci OKD jsme mohli takový rozsáhlý a administrativně náročný projekt připravit.“ vysvětlil manažer projektu Jan Nevima z ostravské OA. Cílem projektu je vybavit školy moderní výpočetní i prezentační technikou a umožnit pedagogům využít jejich nápaditost a tvořivé myšlení při organizování projektových dnů či rozvoji čtenářské, matematické a finanční gramotnosti. Mezi hlavní aktivity patří vybudování environmentálního centra, díky kterému by měli studenti získávat odpovědný přístup k životnímu prostředí, a také organizace dvou veletrhů fiktivních firem, jež učí mladé lidi pohybovat se v podnikatelském prostředí.

„Je to pro nás výborná možnost, jak zvýšit konkurenceschopnost našich škol. Do projektu se s chutí zapojili kantoři i žáci, pro všechny to znamená nejen zpestření od běžné rutiny, ale také zkvalitnění výuky,“ dodal Nevima. Stinnou stránkou je však průběžný systém financování, který zatěžuje hospodaření školy. I přesto jsou fondy Evropské unie jedinečnou možností, jak mohou školy získat prostředky na financování svých rozvojových aktivit.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012