Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace přijala 185 žádostí

Nadace přijala 185 žádostí

17.1.2023

Nadace OKD uzavřela výzvy pro rok 2023. Žadatelé v programu Pro region odeslali celkem 128 žádostí, celková částka, o kterou žadatelé žádají, je více než dvojnásobná, než je náš finanční rámec na daný rok. Jde o projekty neziskových organizací převážně z Moravskoslezského kraje, s realizací projektů ve městech a obcích jako jsou Dětmarovice, Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní Suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Petřvald, Staříč, Stonava, Sviadnov a Žabeň. Jsou zde projekty zabývající se seniory, handicapovanými lidmi, rozvojem aktivit, přírodou, kulturou a mnoho dalších.

V minigrantové výzvě Srdcovka bylo zasláno celkem 57 žádostí. Projekty mohli podat zaměstnanci OKD, a.s. a Green Gas DPB, a.s., Green Gas Drilling, s.r.o., ale také ti, kteří jsou v zaměstnaneckém stavu ve Státním podniku DIAMO, odštěpného závodu HBZS a DARKOV. Z celkového počtu podali 27 žádostí zaměstnanci OKD, 17 žádostí odeslali Srdcaři zaměstnaní u společnosti Green Gas DPB a 13 žádostí bylo od zaměstnanců DIAMO. Letos se nám sešlo mnoho nových Srdcařů, což svědčí o oblibě tohoto minigrantového programu. Srdcaři se často zaměřují na děti a mládež, na projekty spojené s lidmi, kteří jsou handicapovaní a potřebují pomocnou ruku, ale také o životní prostředí a vzdělání. 

Jako každý rok si, ale spoustu žadatelů nechávalo konzultace a psaní projektů na poslední chvíli a to mělo nejspíš za následek neodeslání žádostí v termínu. Perličkou je poslední odeslaná žádost ve výzvě Pro region, kterou žadatel odeslal 16.1.2023 ve 23 hodin a 55 minut, tedy 4 minuty před uzavřením výzvy.

Nyní budou žádosti zpracovávány a předány k hodnocení a následnému schválení správní radou.

Výsledky pro žadatele budou k dispozici ve středu 1. 3. 2023 na webových stránkách nadace.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012