Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD vyhlásila grantové výzvy pro rok 2013. Minimálně 80 procent financí zamíří na Karvinsko, Ostravsko a Frýdecko-Místecko

Nadace OKD vyhlásila grantové výzvy pro rok 2013. Minimálně 80 procent financí zamíří na Karvinsko, Ostravsko a Frýdecko-Místecko

16.1.2013

Ostrava (14. ledna 2013) – Nadace OKD dnes vyhlásila grantové výzvy, v nichž rozdělí neziskovým organizacím, školám a obcím kolem 20 milionů korun. Zaměří se především na podporu Karvinska, Ostravska a Frýdecko-Místecka. „V minulých letech jsme vyčlenili vždy 80 procent všech rozdělovaných prostředků na celý Moravskoslezský kraj a pětina šla do dalších regionů. Letos půjde těchto 80 procent jen do tří okresů, ve kterých má firma OKD a naši další dárci své aktivní provozy,“ vysvětlil ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek. Pětina financí je určena na podporu nejlepších a nejpotřebnějších projektů v dalších částech republiky. Podrobnosti nadace zveřejnila na svém webu www.nadaceokd.cz, žádosti bude přijímat do 22. února.

Grantové programy těžařské nadace umožní podpořit pestrou škálu aktivit. „Prioritou zůstává integrace hendikepovaných lidí do společnosti, rádi ale pomůžeme také neziskovkám, které se starají o seniory, děti, společenský život nebo životní prostředí,“ dodal Suchánek. Nadace opět vypisuje také program Pro Evropu, který pomáhá neziskovým organizacím s financováním přípravy jejich žádostí o dotaci z fondů Evropské unie.

Podle mnoha předpokladů bude pro neziskové organizace letošní rok ještě ekonomicky náročnější než rok 2012. Pokračuje snižování dotací ze státního rozpočtu, podporu výrazně omezují i mnohé firmy, jelikož ekonomika stagnuje. „Neziskové organizace se staly přirozenou součástí našeho života. Jako nadace, do níž přispívá OKD i další významné moravskoslezské firmy, si uvědomujeme odpovědnost za region, ve kterém tyto firmy podnikají, kde žijí jejich zaměstnanci i další lidé, jejichž život provoz těchto podniků ovlivňuje,“ vysvětlil Suchánek.

Prioritou Nadace OKD zůstává integrace hendikepovaných lidí, od podpory chráněných dílen až po zlepšení přístupu zdravotně znevýhodněných ke kultuře a sportu. „Letos chceme rozšířit program Zážitky bez bariér. V roce 2012 jsme podpořili pořadatele čtyř hudebních festivalů, kteří přizpůsobili areály svých festivalů vozíčkářům a připravili speciální služby pro hendikepované lidi, letos dáme šanci i dalším,“ řekl Suchánek.

Kromě aktuálně vyhlášených grantových výzev připravuje nadace také další aktivity. V rámci programu Srdcovka podpoří organizace, ve kterých aktivně působí zaměstnanci OKD i všech dárcovských firem nadace, prostřednictvím programu Sídliště žije pošle další finance na zlepšení života lidí na sídlištích.

Pokud máte nějaké nejasnosti, můžete se zúčastnit našeho Semináře pro žadatele. Pozvánku na seminář s potřebnými informacemi naleznete zde.

Přihlásit se do Semináře pro žadatele můžete zde.

Základní informace o Nadaci OKD

• Nadace OKD vznikla v roce 2008, od té doby podpořila kolem 1400 projektů celkovou částkou 240 milionů korun.

• Ve svých základních programech (Pro zdraví, Pro radost, Pro budoucnost, Pro Evropu) se zaměřuje na podporu zdravotních a sociálních projektů, rozvoj vzdělávacích a volnočasových aktivit, zlepšování životního prostředí a péči o hornické či regionální tradice.

• V roce 2012 vznikl nový program Sídliště žije, který se prostřednictvím podpory aktivit obyvatel zaměřuje na zlepšení života na sídlištích.

• V roce 2012 měl premiéru také program Srdcovka. V něm Nadace OKD podporuje organizace, ve kterých aktivně působí zaměstnanci OKD a dalších dárcovských firem nadace.

• Zřizovatelem a hlavním dárcem nadace je těžební společnost OKD. Mezi další dárce a partnery patří například společnosti New World Resources, OKK Koksovny a Green Gas DPB i firmy ze skupin AWT a RPG RE.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293

mobil: 725 595 417

e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012