Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD bude horníkům prodávat keramické kapry, výtěžek půjde na charitu

Nadace OKD bude horníkům prodávat keramické kapry, výtěžek půjde na charitu

3.12.2009

Ostrava (3. prosince 2009) – Nadace OKD v pátek oficiálně zahájí svou první veřejnou sbírku. Zaměstnancům společnosti OKD i dalších firem bude prodávat keramické kapříky vyrobené v chráněné dílně Charity svatého Alexandra. Výtěžek rozdělí mezi Občanské sdružení svatá Barbora, které se stará o hornické sirotky, a ostravskou organizaci Dítě s diabetem pečující o děti s cukrovkou.

„Na Barborku se skládali horníci už dříve, sdružení Dítě s diabetem si vybrali zaměstnanci i veřejnost v anketě na internetu,“ vysvětlila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová, proč ze stovek projektů dříve podpořených nadací získají příspěvek z vánoční sbírky právě tato sdružení.

Na jednotlivých šachtách a v koksovnách budou keramické kapříky za 30 korun prodávat dobrovolníci – studenti soukromé školy Dakol z Petrovic u Karviné, v dalších firmách (Green Gas DPB, HBZS, OKD Doprava, RPG) sbírku zajišťují sami zaměstnanci. Kapři v podobě vánočních ozdob budou v pátek k dostání také na veřejných akcích na náměstí v Karviné a v Ostravě.

Organizovaná sbírka se koná ve společnosti OKD poprvé, dárcovství má přesto mezi horníky velkou tradici. Zaměstnanci pravidelně přispívají právě Občanskému sdružení svatá Barbora, které hradí náklady na vzdělání, zájmovou činnost i zdravotní péči dětem, jimž při práci pod zemí zahynul tatínek. Jen letos mezi sebou vybrali na čtyřech předvánočních hornických setkáních, takzvaných šachťácích, kolem 200.000 korun.

Vladislav Sobol
mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012