Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Devět minut slávy na Colours pro devět neziskových organizací

Devět minut slávy na Colours pro devět neziskových organizací

17.7.2011

OSTRAVA (16. července 2011) – Na Festivalu v ulicích, který probíhá jako doprovodný program Colours of Ostrava, si v sobotu převzali šeky na své veřejně prospěšné projekty zástupci 9 organizací, které letos podpořila Nadace OKD. Celkem letos nadace schválila 281 projektů, šeky symbolicky předala těm, kteří v jednotlivých programech získali nejvyšší a nejnižší částky. „Bylo to symbolické poděkování za práci, kterou tyto neziskovky dělají pro druhé. Možná některým z nich publicita pomůže získat nové sponzory nebo přátele,“ vysvětlil smysl ceremoniálu ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

V programu Pro zdraví, který se věnuje hlavně podpoře zdravotních a sociálních služeb, si převzali šek na rovný milion korun zástupci sdružení FILADELFIE – Přístav Oldřichovice, jež staví nedaleko Třince domy pro pěstounské rodiny. Nový dům, který s nadační pomocí Filadelfie vybuduje, umožní přijetí šesti dětí z dětských domovů do náhradní rodinné péči. Šek na nejnižší částku (10 tisíc korun) si v tomto programu převzali organizátoři týdenního kurzu odezírané mluvené řeči ze Svazu nedoslýchavých z Ostravy-Poruby.

Program Pro radost, jehož cílem je podpořit kulturní, vzdělávací a volnočasové akce pro veřejnost, přinesl největší radost příznivcům Divadla loutek Ostrava. To získalo od Nadace OKD 300 tisíc korun na 9. ročník mezinárodního loutkářského festivalu SPECTACULO INTERESSE. Naopak 34 tisíc korun získal frýdeckomístecký Klub maminek Broučci na nákup stavebnic, her a sportovních pomůcek.

Cílem programu Pro budoucnost je podpora životního prostředí nebo péče o kulturní památky. Šek na nejvyšší částku v tomto programu, konkrétně 800 tisíc korun, převzali zástupci Základní školy Školská v Karviné na projekt Ekoškola, díky němuž se prostředí před školou stane nejen krásnější, ale zároveň vhodné například pro vyučování v přírodě. Nejmenší grant získali „šneci“ z basebalového klubu Snails Orlová. Ti už díky grantu Nadace OKD vybudovali první basebalové hřiště na Karvinsku a teď připravují pálkařský tunel, který je důležitý hlavně pro trénink nejmenších hráčů.

V programu Pro Evropu, který pomáhá získat neziskovým organizacím finance z fondů EU, získalo šek na 300 tisíc korun Sdružení obcí Rýmařovska na přípravu projektové dokumentace cyklostezky z Malé Morávky do Valšova. Nejmenší grant, konkrétně desetinu z předchozí částky, využije Dům kultury města Orlová na zpracování projektu pro modernizaci svého hlavního sálu.

Zcela mimo všechny kategorie získalo šek sdružení Tilia z Nové Vsi nad Popelkou, jež ve své netradiční chráněné dílně vyrábí originální hudební nástroje. Ty velmi zaujaly také návštěvníky Festivalu v ulicích. Tilia si tím vysloužila titul Nováček roku a získala šek na téměř 145 tisíc korun, který využije na provoz i rozvoj své chráněné dílny.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012