Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Zaměstnanci OKD probrali šatníky a darovali zimní oblečení potřebným

10.11.2010

OSTRAVA (9. listopad 2010) – Zaměstnanci OKD opět prokázali, že dokážou pomáhat lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci a pomoc doopravdy potřebují. Firemní Nadace OKD uspořádala pro Charitu Ostrava sbírku zimního oblečení, které s blížící se zimou využijí především lidé bez domova navštěvující nízkoprahová zařízení ostravské charity.

Kromě zaměstnanců těžební společnosti darovali oblečení nadační partneři, rodiny zaměstnanců nebo čtenáři týdeníku Horník. „Před blížící se zimou pravidelně pořádáme veřejné sbírky šatstva. Ale v oblasti firemní podpory si skutečně nepamatuji, že bychom se setkali s takovou mírou solidarity, jako tomu je v případě sbírky, kterou pro nás zorganizovala Nadace OKD,“ říká ředitel Charity Ostrava Martin Pražák.

Do ostravské charity směřovala z Nadace OKD dodávka plná zimních bund a kabátů, svetrů, mikin, čepic a bot. Lidé ale nosili i povlečení, trička a košile. Pracovníci Charity Ostrava oblečení rozdělí mezi svá nízkoprahová zařízení poskytující služby především lidem bez domova a azylové zařízení pro matky s dětmi, které se ocitly v tísni.

Část oděvů poputuje do Charitního domu sv. Benedikta Labre ve Vítkovicích poskytujícího své služby lidem bez přístřeší, část do azylového zařízení pro matky s dětmi v tíživé situaci Charitního domu sv. Zdislavy v Zábřehu, zbytek do vítkovické ubytovny a noclehárny pro lidi bez domova Charitního domu sv. Františka.

„Za spolupráci s Nadací OKD, která probíhá od roku 2008, jsme velice vděčni. Je povzbuzující ujistit se v tom, že na nás myslí další lidé či organizace a snaží se nezištně podpořit práci charity pro potřebné lidi, kteří se s blížící se zimou stávají stále zranitelnějšími,“ dodává Pražák.


Podnětem pro realizaci akce byla předchozí úspěšná sbírka textilií pro chráněné dílny Asociace TRIGON zaměstnávající zdravotně a mentálně postižené jedince, která proběhla v létě letošního roku. „Po této zkušenosti jsme věděli, že zaměstnanci OKD nejsou lhostejní, dokážou být solidární a pomoci těm, kteří to potřebují. Sbírka pro Charitu Ostrava to potvrdila. Oblečení nenosili jen lidé  z OKD. Přišlo i mnoho čtenářů týdeníku Horník, který o sbírce informoval, nebo těch, jimž o akci řekl někdo z rodiny a přátel. Když lidé cítí, že mohou pomoci dobré věci, tak neváhají a zapojí se. To je pro nás povzbuzení do další práce při přípravě podobných akcí,“ popisuje Zuzana Macháčková z Nadace OKD.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012