Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Zahrada havířovské Mateřské školy Balzacova se proměnila v oázu

Zahrada havířovské Mateřské školy Balzacova se proměnila v oázu

19.5.2011

HAVÍŘOV (18. května 2011)– V oázu pohybu i odpočinku se díky přispění Nadace OKD, města Havířova a dalších partnerů proměnila zahrada Mateřské školy Balzacova v Havířově – Podlesí. Vyrostlo na ní hřiště plné atrakcí s lanovou dráhou, vodními prvky i zabudovanou trampolínou.

„Na začátku byla myšlenka oživit zahradu školy, ale co dál? Z výtvarných námětů dětí jsme společně vytvořili projekt, ujasnili si s dětmi, co by na zahradě nemělo chybět a shodli se, že základním materiálem by mělo být dřevo,“ vzpomíná na začátek velké rekonstrukce ředitelka mateřské školy Miroslava Turecká. Před očima dětí i učitelek se poté začal objevovat svět, ve kterém se budou odehrávat ty nejroztodivnější dětské hry.

Nadace OKD přispěla na renovaci zahrady 400.000 korun. „To byl pro nás první impuls, který roztočil kolečko shánění dalších partnerů. Pod tento příběh se významně podepsal magistrát města Havířova, který podpořil náš sen jedním milionem korun a zaplatil projektovou dokumentaci nových zpevněných ploch i rekonstrukci zadního traktu zahrady, kde vznikl prostor na kola a koloběžky,“ dodala Turecká.

Na zahradě mají děti nejen trampolínu a lanovou dráhu, ale také vodní svět s korýtky a mlhovištěm, pískoviště, ministaveniště pro nejmenší, naučné tabule s ekosystémy lesa, louky a vody.

„Největší radost máme z toho, že se do celého projektu zapojili rodiče dětí, kteří přiložili ruku k dílu při závěrečných úpravách. Je to náš další příspěvek pro zlepšení života dětí ve městě, které původně vzniklo jen jako noclehárna pro horníky,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012