Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Žadatelů opět přibylo

Žadatelů opět přibylo

23.1.2020

Nadace OKD uzavřela výzvy pro rok 2020. Celkem žadatelé v programu Pro region odeslali 137 žádostí, což je přesně o 9 projektů více než v loňském roce. Jde o projekty neziskových organizací z Moravskoslezského kraje, konkrétně se jedná o města a obce Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní Suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Petřvald, Staříč a Stonava, které se zaměřují na různá odvětví. Jsou zde projekty zabývající se seniory, handicapovanými lidmi, rozvojem aktivit, kultury a mnoho dalších.

V minigrantové výzvě Srdcovka 2020 bylo do nadace zasláno celkem 71 žádostí, což je o 8 více než v loňském roce. Z toho 60 žádostí podali Srdcaři zaměstnaní pod OKD, a.s./ OKD HBZS, a.s. a 11 žádostí bylo přijato od zaměstnanců Green Gas DPB, a.s.. Mimojiné svou žádost odeslalo 21 nových Srdcařů, což svědčí o velké oblibě tohoto minigrantového programu. Srdcaři se často zaměřují na děti a mládež, na projekty spojené s lidmi, kteří jsou handicapovaní a potřebují pomocnou ruku. Letos přibylo spoustu sportovních kroužků, klubů a oddílů. 

V letošních výzvách si žádosti podalo mnoho nových žadatelů, kteří své žádosti aktivně konzultovali, ale bylo i spoustu těch, kteří zapomínali na vložení jediné povinné přílohy, tou je Čestné prohlášení a taky těch, kteří zapomněli svou žádost odeslat úplně. Výběr podpořených projektů je velmi obtížný, a to i vzhledem k omezeným finančním prostředkům programu. Nyní budou žádosti zpracovávány administrátorkami programů a předány k hodnocení a následnému schválení správní radou.

Výsledky pro žadatele budou k dispozici v pondělí 2. 3. 2020 na webových stránkách nadace.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012