Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Výzva Pro region na rok 2021 SPUŠTĚNA

Výzva Pro region na rok 2021 SPUŠTĚNA

7.12.2020

Karviná (7. prosince 2020) – Nadace OKD spustila příjem žádostí v programu Pro region na rok 2021. Tento grantový program se snaží směřovat finance do organizací zaměřených na děti, seniory, hendikepované osoby, životní prostředí, vzdělání a sport.
O podporu mohou požádat neziskové organizace, města a obce v podporované oblasti. Maximální výše příspěvku je 200 000 Kč a vždy je vyžadována minimální finanční spoluúčast 20 localhost z celkové schválené částky. Žádosti bude Nadace OKD přijímat od pondělí 7. 12. 2020 do 18. 1. 2021 přes grantový portál Grantys.
„Pro neziskové organizace jsme jakousi jejich jistotou a některé podporujeme již od samého počátku vzniku nadace. Letos to bude již 15. kolo grantových výzev. Za tu dobu se nadace stala neodmyslitelnou součásti kraje a stále patří mezi top 25 firemní nadace v České republice podle objemu rozdělených příspěvků. V Nadaci si uvědomujeme, že podpora veřejně prospěšných aktivit je důležitá a nezbytná. Bez podpory neziskových organizací, by nebyly pro veřejnost dostupné určité služby, na které jsou v dnešní době zvyklí,“ uvedla Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.
Vzhledem ke covidové situaci se spoustu projektů nemohlo uskutečnit. Jednalo se zejména o veřejné akce a soutěže. Ty, u kterých to bohužel nešlo, musely vrátit nadační příspěvky, ale ve většině případů jsme se snažili najít řešení a projekty přesouváme na další možné termíny. Organizace, které přesunuly své projekty na další rok, nemohou žádat finanční příspěvek na stejný, či podobný projekt.

Finanční podpora programu Pro region se vztahuje pouze na podporované oblasti v regionu. O grant mohou tedy žádat organizace, které projekt realizují na území těchto obcí a měst: Dětmarovice, Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Petřvald, Staříč, Stonava, Sviadnov a Žabeň. Konzultace k projektům budou probíhat v sídle Nadace OKD do 15. 1. 2021 vždy po předchozí telefonické domluvě nebo žadatelé mohou využít online komunikačních možností. V těchto dnech mohou žadatelé konzultovat své projektové záměry a případné nejasnosti probrat s administrátory programu. Doporučujeme sledovat naše webové stránky a sociální sítě jako Facebook, Instagram a Twitter.

Podmínky výzvy pro rok 2021 naleznete ZDE

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012