Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

V nadačním stanu na Colours of Ostrava se představí neziskovky z regionu

15.7.2010

Ostrava (15. července 2010) – Netradiční program nabídne na letošních Colours stan Nadace OKD, jež najdete v těsné blízkosti OKD Czech stage na Černé louce. Každý den festivalu si ho pro sebe zabere některá nezisková organizace, kterou nadace dlouhodobě podporuje. Co všechno uvidíte?

V pátek představí své aktivity lidé z Charity svatého Alexandra. V Ostravě-Kunčičkách opravili budovu bývalého dolu, a v nových prostorách zprovoznili linku na zpracování plastového odpadu a také stolařskou a textilní dílnu, kde našli práci hendikepovaní lidé. Výrobky šikovných rukou si návštěvníci Colours mohou zakoupit právě v nadačním stanu a přispět tak na dobrou věc.

Sobota bude patřit nadšencům ze sdružení Adra. Snad každý ví o aktivitách Adry při odstraňování následků povodní. Stejně zajímavý je ale projekt zaměřený na práci dobrovolníků – několik set lidí pomáhá prostřednictvím Adry v domovech pro seniory, dělají radost dětem z dětských domovů nebo lidem hospitalizovaným v nemocnicích. „Na Colours se dozvíte víc, v nadačním stanu budeme mít rovněž výstavu fotek z akcí dobrovolníků, a pokud budete chtít, můžete se zapojit taky,“ řekla Dagmar Hoferková, vedoucí ostravské pobočky Adry.

Nejvíc „akční“ bude neděle, kdy stan obsadí karvinská Iniciativa Dokořán. Ta se proslavila stejnojmenným festivalem, který v městě na česko-polském pomezí pořádá, její aktivity jsou však mnohem širší. „Pro návštěvníky Colours jsme připravili soutěž, při které pobavíte sebe i kamarády a ještě můžete vyhrát vstupenky na festival Dokořán, který se koná druhý víkend v srpnu,“ upřesnila Lucie Rakowská z Iniciativy Dokořán.

Osmi dalším neziskovým organizacím bude rovněž patřit páteční odpoledne festivalu – přímo na OKD Czech stage převezmou z rukou předsedkyně správní rady Nadace OKD Petry Mašínové šeky s částkou, kterou nadace pošle na jejich účet.

„Tu minutu slávy by si zasloužily všechny organizace, které jsme podpořili, ale to už by se na festival nevešli žádní diváci. Proto jsme zvolili netradiční klíč – slavnostně předáme šeky těm organizacím, které v jednotlivých grantových programech získaly nejvyšší a nejnižší částky,“ vysvětlila ředitelka Nadace¨OKD Blanka Týřová.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012