Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

V karvinském klubu Kamarád se po rekonstrukci zase baví školáci

10.3.2009

10. března 2009, Karviná – Základní škola v Karviné na ulici Majakovského zmodernizovala svůj klub Kamarád, který slouží jako netradiční učebna a zároveň místo pro trávení volného času dětí. Rekonstrukci přibližně za jeden milion korun financovaly Nadace OKD a město Karviná.

„Pro děti je to úžasné místo. Prostory uprostřed školy, které přitom vypadají jinak než třídy a učebny. Právě proto se sem školáci vždy těší,“ vysvětlil ředitel školy Roman Hamrus.

Klub Kamarád využívají děti v době vyučování, ale především ve svém volném čase.

„Probíhají tady například školní kola nejrůznějších soutěží, besídky pro rodiče, třídní večírky nebo i oslavy narozenin. Je to pro naše žáky příležitost, jak se uprostřed sídliště dobře bavit v kulturním prostředí. Neuzavíráme se ale ani dětem z jiných škol,“ dodal Hamrus.

Klubové prostory slouží dětem již delší dobu a právě proto potřebovaly vylepšit. Do přípravy projektu se zapojily učitelky, které navrhly rozšíření klubu o nevyužitý bufet i celkovou modernizaci prostor. Teď se klub pyšní plazmovou televizí, která umožní použití multimediálních metod v rámci vyučování, a také stolečky s pohodlným sedačkami dotvářejícími pohodovou atmosféru.

„Projekt na rekonstrukci školního klubu patřil k nejlepším, které jsme loni v Karviné podpořili. Spojil školní výuku s volným časem a navíc jej budou využívat stovky dětí i v příštích letech,“ řekla ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová.

Karvinská škola na ulici Majakovského je proslulá množstvím aktivit, které pro své žáky zajišťuje. Kromě mnoha kroužků a vydávání školního časopisu organizuje například projekt Comenius. Ten umožňuje školákům potkávat kamarády z jiných států Evropské unie a na vlastní kůži se přesvědčit, jak je dnes užitečné učit se cizí jazyky.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012