Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

V Karviné otevřou nové hřiště pro workout

V Karviné otevřou nové hřiště pro workout

19.11.2014

Ostrava (19. listopad 2014) – V Karviné se v sobotu 22. listopadu otevírá díky podpoře Nadace OKD, městu Karviná, ale i díky aktivitě samotných sportovců nové speciální hřiště pro workout. Jde o sport, který si získává čím dál více příznivců zejména z řad mladých lidí, a má v Karviné silnou členskou základnu. Jde v něm především o posilování s vlastním tělem a prvky akrobacie. Na novém hřišti budou sportovci moci v odpovídajícím prostředí a s moderním vybavením cvičit a trénovat své dovednosti. Hřiště se nachází v Karviné-Mizerově, u lesoparku Dubina a bude otevřeno v sobotu 22. listopadu2014 ve 12:30.
Projekt s názvem Workout Karviná podpořila Nadace OKD částkou 350 000 korun ve svém programu Pro budoucnost. Jeho vznik však iniciovala skupina mladých karvinských sportovců, kteří se sdružují pod názvem Workout Karviná a doposud mohli své aktivity provozovat pouze v tělocvičnách základních škol.
„Oddíl Workout Karviná má přes dvacet aktivně cvičících členů a dále se rozrůstá. Jsme velmi aktivní, již dva roky veřejně vystupujeme a představujeme tento sport žákům škol. Naším cílem je, aby měli všichni mladí lidé možnost plnohodnotně si zacvičit s vlastní vahou svého těla, navíc zdarma a pod širým nebem. Spolupráce s městem je výborná, snaží se nám vyjít vstříc a pomoct, jak jen to je možné,“ říká Lukáš Strouhal z oddílu Workout Karviná.

Město Karviná iniciativu mladých uvítalo a výstavbu hřiště podpořilo. „Každé smysluplné využití volného času mladých je skvělé a tady jsou oni sami hybateli projektu – budou mít to, co si přáli a na čem se svou prací sami podílejí. Workout je relativně nová aktivita a doplní už existující možnosti trávení volného času pro mladé v Karviné,“ chválí sportovce primátor Tomáš Hanzel.
Ředitel Nadace OKD Martin Olša dodává: „Podpořili jsme projekt Workout Karviná, protože věříme, že přispěje k aktivnímu využívání volného času karvinské mládeže. Workout je v ČR v rozkvětu a jsme rádi, že i v našem regionu si získal tento sport takovou oblibu. Ceníme si toho, že se mladí lidé nebojí přidat ruku k dílu a na vzniku hřiště se aktivně podíleli.

Martin Olša
ředitel Nadace OKD
telefon: 596 262 118
mobil: 724 443 738
e-mail: olsa@nadaceokd.cz

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012