Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

V Dětmarovicích mají díky Nadaci OKD první odpočinkový koutek

V Dětmarovicích mají díky Nadaci OKD první odpočinkový koutek

19.9.2012

DĚTMAROVICE (19. září 2012) – Školáci, kteří jezdí autobusem, už nemusejí čekat na zastávce přímo u frekventované silnice. A senioři nebo maminky s malými dětmi si mohou odpočinout po nakupování nebo návštěvě lékaře. To jsou jedny z mnoha přínosů koutku s dětskými atrakcemi a lavičkami, který vyrostl v centru Dětmarovic díky spolupráci obce a Nadace OKD.

„Je to první veřejné prostranství, které jsme takto pro naše občany i návštěvníky obce upravili. Dříve jsme na podobné investice neměli dostatek financí, ale ani nebyl zaznamenán zájem obce něco takového pro lidi zrealizovat. Vždy bylo něco „důležitějšího“. Nový koutek oživil a dále esteticky vylepšil centrum vesnice. Plocha byla zasazena do stávající vzrostlé zeleně a další nová zeleň přibyla. Na podzim připravujeme výsadbu zelené hradby stromů, která oddělí odpočinkovou plochu od komunikace 1. třídy. Vybudovaný plůtek zajistí bezpečnost hrajících si dětí a nijak nenarušuje příjemný pohled na nové pěkné zařízení,“ vysvětlil starosta Dětmarovic Ladislav Rosman.

Nadace OKD přispěla na výstavbu 250 tisíc korun, dalších 90 tisíc dodala ze svého rozpočtu obec. „Odpočinková zóna vznikla v rámci nadačního programu Pro budoucnost, z něhož financujeme především aktivity, které zlepšují životní prostředí. Těším se, že areál bude místním dobře sloužit,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz web: www.nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012