Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Ústav sociální péče v Hrabyni otevřel hřiště na minigolf

14.7.2010

HRABYNĚ (14. července 2010) – Ústav sociální péče pro tělesně postižené v Hrabyni na Opavsku dnes otevřel minigolfové hřiště, které bude sloužit přednostně vozíčkářům, ale také veřejnosti. „Je to první krok, který zapadá do celkového konceptu úpravy celého sportovního areálu v rehabilitačním centru tak, aby zdravotně postižení mohli co nejlépe a aktivně využít svůj volný čas,“ řekl ředitel zařízení Vladimír Plaček. Na výstavbu hřiště přispěla dvousettisícovým grantem Nadace OKD.

Minigolfové hřiště má 18 jamek a splňuje parametry pro mezinárodní soutěže. „Tento sport je u hendikepovaných velmi oblíbený. Navíc je pro ně velmi přínosný – při hře si zlepšují koordinaci pohybů, jemnou motoriku rukou a posilují. Nezanedbatelný je také psychický význam sportovní kolektivní hry pro hendikepované jednotlivce a nácvik jejich trpělivosti,“ dodal Vladimír Plaček.

Nadaci OKD projekt zaujal mimo jiné svým zaměřením na integraci zdravých a hendikepovaných lidí. „Na hřiště bude mít přístup za symbolický poplatek také veřejnost, takže bude jistě docházet k zajímavým sociálním kontaktům, navíc si tam obyvatelé ústavu mohou zvát návštěvy,“ vysvětlila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová.

Ústav sociální péče pro tělesně postižené je součástí Rehabilitačního centra, kde je soustředěno několik stovek tělesně postižených obyvatel. Samotný Ústav sociální péče se stará o 170 hendikepovaných obyvatel, v Rehabilitačním ústavu se léčí přibližně 220 pacientů. V areálu je také 150 bezbariérových bytů a chráněné dílny, kde jsou pracovní možnosti pro zhruba dvě stovky zdravotně postižených osob.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012