Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Srdcovka je tady pro vás i v roce 2021

 Srdcovka je tady pro vás i v roce 2021

4.12.2020

KARVINÁ (4. prosince 2020) – Jako každý rok, na den patronky havířů svaté Barbory, který připadá na pátek 4. 12. 2020, vyhlašujeme minigrant Srdcovka 2021, určený všem zaměstnancům OKD a.s., OKD HBZS a.s. a Green Gas DPB a.s., kteří se aktivně zapojují v neziskových organizacích. Žádost mohou podat i ti zaměstnanci, kteří byli v zaměstnaneckém stavu u OKD/OKD HBZS do 31. 12. 2020 a přechází pod státní podnik DIAMO.

Srdcovka je mezi žadateli velice oblíbená, díky tomuto minigrantu získalo příspěvek už 520 neziskových projektů v Moravskoslezském kraji. Patroni neboli srdcaři projektů mohou pro organizace, ve kterých působí, opět získat od 5 000 do 30 000 Kč.

Projekty v programu Srdcovka se letos budou opět podávat prostřednictvím online systému Grantys a své žádosti mohou organizace odesílat od pátku 4. 12. 2020 do 8. 1. 2021. Žadatelé mohou využít jako každý rok konzultací, které budou probíhat do 6. 1. 2021. V těchto dnech si mohou žadatelé domluvit schůzku v sídle Nadace OKD, nebo využít online nástrojů a probrat všechny potřebné náležitosti a formality žádosti o minigrant. Podrobné informace o výzvě jsou dostupné na webových stránkách Nadace OKD a také doporučujeme sledovat naše sociální sítě jako Facebook, Instagram a Twitter.

„Vzhledem ke covidové situaci se spoustu projektů nemohlo uskutečnit. Jednalo se zejména o veřejné akce a soutěže. Ty, u kterých to bohužel nešlo, musely vrátit nadační příspěvky, ale ve většině případů jsme se snažili najít řešení a projekty přesouváme na další možné termíny. Letos se Srdcařům podařilo alespoň uspořádat letní tábory a soustředění. Děti si tak mohly užít prázdniny se vším všudy. Některé organizace naopak vybavily své svěřence novými dresy nebo nakupovaly potřebné pomůcky a náčiní. Obdivujeme všechny zástupce organizací, jak se snaží s touto neobvyklou a nepříjemnou situací vypořádat a věříme, že žadatelů o grant bude v letošních výzvách opět mnoho. V dnešní době je důležité, že jsou mezi námi lidé, kteří ve svém volném čase pomáhají dětem, seniorům, hendikepovaným lidem či ochraně zvířat a přírody,“ uvedla ředitelka Nadace OKD Karolína Preisingerová.

Podmínky výzvy pro rok 2021 naleznete ZDE

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012