Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Společnost OKD získala za podporu chráněných dílen Cenu VIA BONA

Společnost OKD získala za podporu chráněných dílen Cenu VIA BONA

14.9.2012

OSTRAVA (14. září 2012) – Těžební společnost OKD získala za své dárcovské aktivity Cenu VIA BONA. Konkrétně byla oceněna za podporu pracovní i společenské integrace hendikepovaných lidí. Do aktivit, které zdravotně znevýhodněným pomáhají zařadit se do běžného života, vložila jen v posledních dvou letech prostřednictvím Nadace OKD více než 15 milionů korun.

„Toto mimořádně významné ocenění nás opravdu těší. Bereme ho jako nezávislé ohodnocení našich aktivit, které zlepšují život nejen hendikepovaným, ale i dětem a seniorům,“ řekla Petra Mašínová, ředitelka komunikace OKD a předsedkyně správní rady Nadace OKD, a zároveň připomněla, že firemní nadace podpořila v posledních pěti letech veřejně prospěšné aktivity 240 miliony korun. „Ještě před pár lety bylo nemyslitelné, aby se těžaři takto angažovali. Dnes jsme hlavním partnerem desítek regionálních neziskových organizací i několika celorepublikových charitativních projektů,“ dodala Mašínová.

Cenu získali těžaři v kategorii „podpora konkrétního projektu“, která hodnotila přímý dopad pomoci pro danou oblast. „Dlouhodobě pomáháme stovkám neziskových organizací, které se zaměřují na sociální oblast, vzdělávání, volný čas nebo životní prostředí. V posledních dvou letech jsme se zaměřili hlavně na hendikepované spoluobčany. Díky naší podpoře chráněných dílen mohli jejich provozovatelé navzdory složité ekonomické situaci udržet stovky pracovních míst pro zdravotně znevýhodněné a dokonce několik desítek nových vytvořit. Náš další program Zážitky bez bariér zase ulehčil přístup vozíčkářů na hudební festivaly,“ vysvětlil ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek. Nadace začala pod jeho vedením provozovat také bezBAR, tedy festivalový bar obsluhovaný vozíčkáři, který veřejnost upozorňuje na problematiku zaměstnávání lidí s hendikepem.

Cena VIA BONA je prestižní veřejné ocenění jednotlivců i společností za jejich dobročinné úsilí v České republice. Každoročně vyzdvihuje následováníhodné příklady dárcovství, ukazuje nové filantropické trendy a sehrává tak roli jakéhosi majáku, který inspiruje a ukazuje cestu všem současným i potenciálním dárcům. Ocenění uděluje Nadace VIA pod záštitou Velvyslanectví Spojených států amerických.

Nadace OKD rozdělila od svého vzniku v roce 2008 přibližně 240 milionů korun na zhruba 1400 veřejně prospěšných projektů, většina financí přitom zůstává v moravskoslezském regionu. Zakladatelem nadace je černouhelná těžební společnost OKD, která jí dává každoročně jedno procento ze svého zisku před zdaněním. Mezi další dárce patří společnosti NWR, RPG RE, Green Gas, AWT a OKK Koksovny.

Vladislav Sobol, mluvčí OKD, a.s.

Mobil:  725 595 417 E-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012