Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Spojení Green Gas DPB s Nadací OKD

Spojení Green Gas DPB s Nadací OKD

1.4.2024

Společnost Green Gas DPB, a.s. je neodmyslitelnou součástí nadace. Zaměstnanci této společnosti jsou pilní jako včeličky a v minigrantové výzvě Srdcovka podali od roku 2012 úctyhodných 99 projektů za téměř 1,8 milionů korun. 

Například v loňském roce byl úspěšný Srdcař Miloslav ze Spolku rodičů a přátel školy při ZŠ a MŠ ve Václavovicích, který díky Srdcovce uspořádal projekt s názvem "Splněný dětský sen je mít čokoládový den". Děti se vydaly džunglí plnou zvířat, přes plantáž a vesnici domorodců až k samotné čokoládové odměně. Odnesly si jak plná bříška, tak informace o tom, jak se žije lidem ze zemí třetího světa a jak i my sami můžeme ovlivnit jejich život k lepšímu.

ZŠ a MŠ v Řepišti pro změnu podporují etickou výchovu dětí a díky Srdcařce Markétě se tak loni mohl uskutečnit projekt s názvem "Etický kompas". Tyto interaktivní výchovně vzdělávací lekce byly určeny pro žáky 1.-5. ročníku. Cílem je pomoci dětem zorientovat se v postojích, vztazích a složitostech každodenního života v tematických lekcích, kterými jsou např. kamarádi a kamarádské vztahy, překonávání překážek, rodina, finanční gramotnost, ale také šikana a kyberšikana.

V letošním roce se do Srdcovky zapojilo hned 14 Srdcařů a opět se můžeme těšit na skvěle propracované projekty pro děti a mládež, sport a volný čas, ale také pro životní prostředí a kulturu.

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012