Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Slezská diakonie hledá v Ostravě dobrovolníky na doučování dětí

Slezská diakonie hledá v Ostravě dobrovolníky na doučování dětí

28.11.2012

Ostrava (28. listopadu 2012) – Ostravská pobočka Slezské diakonie hledá dobrovolníky z řad studentů vyšších odborných škol a vysokých škol, kteří chtějí pomoci s doučováním dětí. Důležitý je zájem a nadšení, o vše ostatní se postarají organizátoři. Díky grantu Nadace OKD zajistí dobrovolníkům školení, pojištění i proplacení nutných výdajů.

„Každé dítě bez jakékoli výjimky má mít šanci na dobré výsledky ve škole. Některé děti potřebují větší podporu při učení doma. Stačí tak málo, sednout si s nimi ke stolu, otevřít sešit, učebnici... Dítěti, které je připraveno, se jde snáze do školy. Rádo ukáže, že příklad z matematiky je správně vyřešen. Doma se rádo pochlubí dobrou známkou. Ale ne všechny děti mají ideální podmínky. Právě v dobrovolnictví vidíme skvělý potenciál naplnit tato slova ve skutky,“ vysvětlila koordinátorka dobrovolnického projektu Lucie Protivanská. Ta teď dává dohromady tým nadšenců, každý z nich bude mít na starost jedno konkrétní dítě.

Slezská diakonie má s podobným systémem dobré zkušenosti. „Studenti se s dětmi často spřátelí a jsou jim pozitivním příkladem, což se projevuje také v přístupu ke vzdělání. Místo sledování televize se jdou raději učit, aby svého nového staršího kamaráda nezklamaly,“ vysvětlila Protivanská.

Kdo by chtěl Frantovi, Aničce nebo dalším dětem pomoci, může se přihlásit přímo Lucii Protivanské na mobil 731 130 175 nebo na e-mailovou adresu l.protivanska@slezskadiakonie.cz.

 

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

 

telefon:            596 262 293
mobil:             725 595 417
e-mail:             vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012