Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Školní přestávky si děti ze školy ve Staré Bělé užívají na panácích

4.2.2009

4. února 2009, Ostrava – Kluci a holky ze základní školy v Ostravě – Staré Bělé mají o zábavu během přestávek postaráno. Ve spolupráci se svými učiteli si na chodbu nakreslili skákací panáky, které si předtím sami vybrali z mnoha návrhů. Na nákup trvanlivých barev jim přispěla částkou 1100 korun Nadace OKD.

„Podle přidělené částky je to náš nejmenší projekt, který jsme loni podpořili. Přitom dětem přináší každý den tolik radosti a zážitků,“ řekla ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová.

Panáků je na chodbě školy hned několik. „Máme klučičího a holčičího s číslicemi. Pak dvě veselé housenky s jednotlivými písmeny z abecedy,“ popsala třídní učitelka V. A. Lenka Kučerová, která je spolu s kolegyní Pavlou Gavlovou autorkou tohoto vskutku zajímavého a nenáročného projektu.

„Už dříve jsme panáky vytvořili pomocí barevných samolepek. Vyvolalo to u dětí vlnu nadšení. Když se přehnala, zjistili jsme, že panáci nápor nožiček žáků nevydrželi a tak jsme vymýšleli lepší řešení, které jsme mohli uskutečnit díky podpoře Nadace OKD“ dodala Gavlová s tím, že potřebovali vlastně jen peníze na barvy, štětce a ředidla. Na dětech pak bylo navrhování panáků a hlasování o jejich vzhledu.

„Udělali jsme radost nejméně 190 našim žákům prvního stupně. Umožnili jsme jim aktivní odpočinek v době přestávek a při čekání na kroužky. Využít to samozřejmě mohou hoši či dívky čekající na odpolední vyučování umělecké školy,“ doplnila Kučerová.

Ačkoliv jsou panáci určeni především pro „mrňousy“, pedagogové prý už zahlédli nejednoho staršího žáka, jak si z legrace hopsl také. Když zrovna nejsou skákací panáci namalovaní díky nadačnímu programu Pro radost a vzdělání využíváni, zkrášlují školní chodbu.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012