Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Senioři z Karviné si užívají volný čas

Senioři z Karviné si užívají volný čas

27.6.2019

Stárnutí je přirozený životní proces a s přibývajícím věkem tak dochází nejen k úbytku fyzických a psychických sil, ale i zájmu sám vyhledávat aktivity, které by podporovali jeho aktivní stárnutí. Záměrem projektu je ovlivnit kvalitu života seniorů tak, aby byla co nejdéle zachována jejich soběstačnost, spokojenost a vyrovnanost, zejména pak upevňování fyzické, psychické a sociální kondice. Nadace OKD tyto projekty podporuje již čtvrtým rokem.

Za těmito projekty stojí tým z Odboru sociálního ze Statutárního města Karviná a zejména pak Mgr. Marie Pollaková, která je zde jako vedoucí zájezdů a táborů. Mimo výlety na různé výstavy, představení a přednášky se jedná zejména o tábory. Každý tábor je veden v jiném duchu, s jinými aktivitami, na jiném místě a proto se těší tak velké oblibě. Senioři si tak mohli užít Retro tábor pro osoby se zdravotním omezením, Retro tábor, Pobyt ve znamení filmových a sportovních hvězd a letošní tábor pod názvem Pověsti a záhady hradů a zámků.

My jsme se letos vydali do Starých Hamrů do Domu svatého Josefa, kde se tábor uskutečnil. Paní Pollaková nás hned zapojila do programu, mohli jsme si tak vyzkoušet různé aktivity, jako zatloukání hřebíků do polena, hledání správného klíče k visacímu zámku nebo techniku frotáž. Seniorské týmy nás přijaly s úsměvem a šlo vidět, že si tábor užívají a dokáží být i pořádně soutěživí. Mnozí z nich jezdí na pobyty opakovaně.

My jim samozřejmě děkujeme za pozvání, za vřelé uvítání a těšíme se na další setkání.

 

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012