Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Rybářské závody v Orlové

Rybářské závody v Orlové

4.6.2021

Celkem 18 mladých rybářů a rybářek se v sobotu 29.5.2021 zúčastnilo rybářských závodů O pohár starosty města Orlová, které pořádal Český rybářský svaz místní organizace Orlová. Projekt si vzal na starost Srdcař Roman Owczarzy, zaměstnanec OKD, a.s., který je členem rybářského svazu od roku 2013. Minigrantový příspěvek, který získal, putoval z části na občerstvení, pořadatelskou činnost a zejména na věcné ceny. Krásné odměny si totiž neodnesli pouze tři výherci, ale malou odměnu získal každý zúčastněný.

Český rybářský svaz místní organizace Orlová, pořádá pro zájemce o rybaření, dětský rybářský kroužek. "Jednou měsíčně pořádáme rybářské kroužky, kde se děti učí poznávat druhy ryb a vodních živočichů a samozřejmě vše další, co obnáší rybolov (vázání háčků, zasekávání a vytahování ryb). Děti se seznamují také s prostředím v okolí rybníků (ptactvem, lesní zvěří aj.). Rybářský svaz úzce spolupracuje se ŽS v Orlové, kde pořádá pravidelné nábory do svých řad. Jsme také součástí akce "Uklízíme Česko", kde 2x ročně uklízíme náš rybářský revír," uvedl srdcař projektu.

Z dětí, které navštěvují kroužek, bude sestaveno sportovní družstvo, které se bude zúčastňovat různých soutěží, ale také soutředění. Vybraným zájemcům o závodní rybolov poskytne vybavení místní organizace a nutno zmínit, že účast v kroužku je zcela zdarma.

Bližší informace pro zájemce kroužku najdete zde.

Po prázdninách se děti mohou těšit na druhé závody, které se uskuteční v měsíci září.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012