Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Rekordní návštěvnost a také výtěžek pro nemocné cukrovkou z Rocktherapy 2014

Rekordní návštěvnost a také výtěžek pro nemocné cukrovkou z Rocktherapy 2014

9.9.2014

Ostrava (9. září 2014) – V areálu letního kina v Orlové zrekonstruovanému díky spolupráci města a Nadace OKD za více než 6 milionů korun zněl 30. srpna tvrdý rock. Ale co více. Na šestém ročníku festivalu se podařilo vybrat rekordní částku 90 048 korun, které pomohou třem nemocným cukrovkou z Karvinska. Akci navštívilo více než 2 000 fanoušků, kteří solidaritou s nemocnými opravdu nešetřili. Výtěžek bude nemocným předán 9. září.

„Akce, kterou jsme uspořádali ve spolupráci s Ivanem Jekielkem a za podpory Nadace OKD, jednoznačně splnila svůj cíl. Jsme z přístupu návštěvníků nadšení a již se chystáme na nový ročník. Ale největší radost nám dělá nadšení těch, kterým vybrané peníze pomůžou při boji se zákeřnou nemocí,“ říká ředitelka Domu kultury města Orlová Izabela Kapiasová.
Na akci vystoupilo deset kapel, které zahrály za snížený honorář. Hlavní hvězdou byla skupina Kreyson s Láďou Křížkem. Proběhl také třetí ročník soutěže MISS Rocktherapy a návštěvníci si mohli nechat změřit hladinu cukru v krvi.
„Dvě tváře letošního festivalu dorazily osobně, Josef Adámek byl bohužel v den festivalu mimo region. A paní Emma Zrubecová, které část prostředků pomůže, dokonce plakala dojetím,“ říká Ivan Jekielek.

„Akce tohoto typu jsme podporovali v dobách, které byly pro černouhelný průmysl skvělé, a chceme být jejich partnery i v dobách o mnoho těžších, jež na těžaře dopadly. Nejde totiž jen o zábavu. Lidem, kteří akci organizují, ale i navštěvují, nejde totiž jen o vlastní zážitek. Uvědomují si také odpovědnost za druhé. A to je v dnešní těžké době třeba ocenit dvojnásob,“ říká ředitel Nadace OKD Martin Olša.

Martin Olša
ředitel Nadace OKD

telefon: 596 262 118
mobil: 724 443 738
e-mail: olsa@nadaceokd.cz

(autor fotografie: Alena Letochová)

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012