Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Pomáháme budovat nové hřiště pro workout v Karviné

Pomáháme budovat nové hřiště pro workout v Karviné

30.9.2014

Ostrava (26. září 2014) - Workout je sport, který si získává čím dál více příznivců zejména z řad mladých lidí, a má v Karviné silnou členskou základnu. Jde v něm především o posilování s vlastním tělem a prvky akrobacie. Město se těmto sportovcům rozhodlo s podporou Nadace OKD postavit speciální hřiště, na němž budou moci cvičit a trénovat své dovednosti. Díky tomu si workout jistě najde řadu nových nadšenců toužících prověřit a rozvinout vlastní fyzické možnosti.

Projekt s názvem Workout Karviná podpořila Nadace OKD částkou 350 000 korun ve svém programu Pro budoucnost. Jeho vznik však iniciovala skupina mladých karvinských sportovců, kteří se sdružují pod názvem Workout Karviná a doposud mohli své aktivity provozovat pouze v tělocvičnách základních škol. Hřiště vzniká v Karviné-Mizerově, u lesoparku Dubina, hotovo by mělo být na podzim letošního roku.

Oddíl Workout Karviná má přes dvacet aktivně cvičících členů a dále se rozrůstá. Jsme velmi aktivní, již dva roky veřejně vystupujeme a představujeme tento sport žákům škol. Naším cílem je, aby měli všichni mladí lidé možnost plnohodnotně si zacvičit s vlastní vahou svého těla, zdarma a pod širým nebem. Spolupráce s městem je dobrá, snaží se nám vyjít vstříc a pomoct, jak jen to je možné,“ říká Lukáš Strouhal z oddílu Workout Karviná.


Město Karviná iniciativu mladých uvítalo a výstavbu hřiště podpořilo. „Každé smysluplné využití volného času mladých je skvělé a tady jsou oni sami hybateli projektu – budou mít to, co si přáli a na čem se svou prací sami podílejí. Workout je relativně nová aktivita a doplní už existující možnosti pro mladé v Karviné,“ chválí sportovce primátor Tomáš Hanzel.


V současné době probíhá stavba areálu, který buduje odborná firma. Do práce se ale ve svém volném čase zapojují také samotní členové místního workoutového oddílu. Ředitel Nadace OKD Martin Olša dodává: „Podpořili jsme projekt Workout Karviná, protože věříme, že přispěje k aktivnímu využívání volného času karvinské mládeže. Workout je v ČR v rozkvětu a jsme rádi, že i v našem regionu si získal tento sport takovou oblibu. Především v Karviné počet workoutistů rychle roste a vlastní venkovní hřiště jim doposud chybělo. A ceníme si také toho, že se mladí lidé nebojí přidat ruku k dílu a pasivně nečekají, že jim někdo vše připraví od začátku do konce a oni toho budou moci pouze využívat. Chceme vést mladé lidi k aktivitě a pocitu odpovědnosti. Ten nejlépe pocítí tehdy, když je stavba areálu bude stát vlastní volný čas a nemalé úsilí. Jen tak ho budou považovat za svůj a odpovídajícím způsobem se o něj starat,

Martin Olša
ředitel Nadace OKD

telefon: 596 262 118
mobil: 724 443 738
e-mail: olsa@nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012