Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Podané ruce slaví s námi!!!

Podané ruce slaví s námi!!!

20.2.2018

Na oslavě 10. výročí Nadace OKD, bylo mnoho zajímavých lidí. Mezi čestné hosty ten den patřila i paní Helena Fejkusová, ředitelka spolku Podané ruce z Frýdků-Místku. I ona přišla a povyprávěla nám, jaká je naše spolupráce, čím nadace v organizaci pomáhá a co jsme společně dokázali.

"Se svojí fenkou Dafné navštěvuji speciální školu pro děti s kombinovaným postižením. Jeden z mnoha žáků, které navštěvujeme, je pětiletý chlapec Bruno. Dítě s poruchou autistického spektra. Během našich návštěv se začal zajímat o dění kolem sebe, začal komunikovat nejdříve s Dafné a nyní již reaguje i na spolužáky i paní učitelku. Směje se a spolupracuje. Psí návštěvy mu dělají radost a pomáhají mu při komunikaci s kamarády." řekla paní Helena.

Nezapomněla však připomenout, že důležitou službou je i poskytování osobní asistence. Lidí, kteří potřebují pomocnou ruku, je dost a proto jsme velice rádi, že existují organizace, jako jsou Podané ruce, které pomáhají všem lidem, kteří to opravdu potřebují.

Příběh doprovázely fotografie jejich práce a my děkujeme paní Heleně za to, že nám přišla připomenout, jak moc je pomoc ostatním důležitá.

Celý příběh naleznete zde

Příjemnou podívanou přeje tým Nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012