Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Po úspěchu v Karviné zavítají The Tap Tap do Orlové - srdečně vás zveme

Po úspěchu v Karviné zavítají The Tap Tap do Orlové - srdečně vás zveme

3.12.2014

Ostrava (5. prosince 2014) – Poté, kdy si kapela tělesně postižených studentů a absolventů Jedličkova ústavu a školy v Praze The Tap Tap na podzim dokázala podmanit karvinské publikum, přivítá toto ojedinělé hudební uskupení také Orlová. Skupina svou nezaměnitelnou hudební produkcí, ale i vtipností svého vystupování a nadhledem, s nímž přistupují ke svému postižení, dokázala získat návštěvníky větších i menších festivalů doma i v zahraničí.
Koncert se koná 10. prosince od 19:00 v divadelním sále Domu kultury města Orlová, kde je také možné si na recepci vyzvednout místenky na akci. Vstupné na koncert je zdarma. Návštěvníci mohou dobrovolným finančním darem přispět na dostavbu Jedličkova ústavu a školy.

Kapela je známá především tím, že se za své handicapy neskrývá, naopak si z nich její členové dokážou udělat legraci. Součástí koncertu je proto také výstava vtipů na téma handicapovaní, která kapelu doprovází v rámci jejich současného turné The Tap Tap načerno – Turné černého humoru 2014. Výstava je umístěna ve vestibulu budovy a potrvá až do 23. prosince 2014. Více informací najdete také na www.thetaptap.cz.

„Koncert v Karviné byl mimořádně úspěšný. Muzikanti z The Tap Tap dokázali strhnout zpočátku chladnější publikum, které jakoby nevědělo, co od tohoto uskupení čekat, k bouřlivým reakcím. Vystoupení dokonce končilo ovacemi ve stoje, kdy se diváci ze zcela zaplněného velkého sálu karvinského kulturního domu nahrnuli přímo před pódium. Ukázalo se, že lidé v našem regionu umí úsilí, píli a nadhled, s kterými členové kapely bojují se svým handicapem, ocenit. The Tap Tap nenechají nikoho chladným a my jsme rádi, že jsme mohli pomoci k tomu, aby dvakrát navštívili také hornický region. I přes boj s různými typy handicapu umí kapela lidem rozdávat radost. Věřím, že to ocení také orlovské publikum. Nenechte si tuto příležitost ujít a určitě přijďte. Stojí to za to,“ říká ředitel Nadace OKD Martina Olša.

Hostem večera, který kapelu hudebně doprovodí, bude karvinský rodák Petr Hudec. Ten statečně bojuje se svým postižením a po tříleté přípravě se stal součástí The Tap Tap. „S Petrem jsme se seznámili před čtyřmi lety. V té době jsme podpořili sbírku na nové klávesy pro něj. On je příklad člověka, který ačkoli je od malička na vozíku a po nepodařené operaci očí nevidomý, stále na sobě pracuje. Takové lidi hledáme a podporujeme. Věřte, že jich není moc. V současné době se Petr s maminkou a bratrem přestěhoval do Prahy, začal studovat na gymnáziu pro zrakově postižené a po tříleté přípravě k nám nastoupil již jako placený muzikant. Máme z něj velkou radost, i když ho čeká ještě hodně práce,“ říká zakladatel a kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

Martin Olša
ředitel Nadace OKD

telefon: 596 262 118
mobil: 724 443 738
e-mail: olsa@nadaceokd.cz

THE TAP TAP - plakát.JPG

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012