Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Ostravská zoo v sobotu otevře expozici ryb a plazů Papua, postavila ji díky grantu Nadace OKD

Ostravská zoo v sobotu otevře expozici ryb a plazů Papua, postavila ji díky grantu Nadace OKD

19.4.2011

 

OSTRAVA (19. dubna 2009)– První žralok v ostravské zoo, ale také varani, starobylá dravá ryba a vodní želvy budou hlavními lákadly nové expozice Papua, která návštěvníkům zoologické zahrady představí přírodu tichomořského ostrova Papua – Nová Guinea. Expozice, kterou zoo vybudovala díky grantu Nadace OKD, se slavnostně otevře v sobotu 23. dubna.

Cestu k expozici zpestří nadační soutěž určená hlavně pro děti. „Při plnění veselých úkolů se soutěžící dozvědí zajímavé informace o nových obyvatelích zoo a samozřejmě na ně čeká sladká odměna. Rodiče se zase mohou seznámit s aktivitami nadace i s prospěšnou činností organizací, které jsme dříve podpořili,“ upřesnil ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek program Dne s Nadací OKD v zoo, který začíná v sobotu 23. dubna v 10 a skončí kolem 16 hodiny.

Informace o nové expozici:

„Přiblížíme návštěvníkům přírodu ostrova Papua – Nová Guinea a představíme tamní ohrožené druhy zvířat. Jsou především ze skupiny plazů, želv a ryb, které jsme v naší zoologické zahradě chovali zatím jen okrajově, a o které mají lidé zájem,“ řekla mluvčí zoo Šárka Kalousková.

Jaké živočichy návštěvníci v pavilonu Papua najdou?

  • Varany modré  a varany papuánské
  • Starobylou dravou rybu barmundi severního
  • Vodní želvy karetky novoguinejské
  • Bystřinné rybky
  • Žralůčka okatého

Informace o grantu Nadace OKD:

Nadace OKD se na nové expozici podílela darem ve výši 810 000 korun. Už dříve nadace přispěla ostravské zoo částkou 1,5 milionu Kč na expozici Malá Amazonie.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012