Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Orlová má díky městu a Nadaci OKD první dopravní hřiště

28.5.2010

Orlová (28. května 2010) – Všichni prckové z Orlové dnes dostali ke Dni dětí předčasně dva dárky. Město ve spolupráci s Nadací OKD pro ně vybudovalo a dnes slavnostně otevřelo dvě nová hřiště. Jedno z nich je dokonce prvním dopravním hřištěm ve městě, takže ho budou k výuce dopravní výchovy využívat děti ze všech orlovských mateřských škol.

Dopravní hřiště za 2 miliony korun vzniklo v areálu MŠ na ulici Okružní, nadace městu na jeho výstavbu přispěla 400 tisíc korun. „Děti se naučí lépe orientovat a reagovat v silničním provozu,“ vysvětlila ředitelka školky Marie Bardoňová, která dala ke vzniku hřiště první impulz. Některé dny v týdnu bude otevřeno také pro veřejnost.

Na druhé hřiště, které vyrostlo nedaleko základní školy Školní rovněž za přibližně dva miliony korun, přispěla Nadace OKD 800 tisíc Kč. Plácek je osázený herními sestavami, houpačkami či šplhací stěnou. „Jde o nejlidnatější část Orlové s hustou panelovou zástavbou, proto jsem moc rád, že se nám podařilo dostat sem nový prvek. Věřím, že se bude líbit nejen malým dětem, ale i jejich maminkám,“ řekl starosta Orlové Jiří Michalík.

Nadace OKD od roku 2008 v Orlové podpořila výstavbu několika dětských hřišť, přispěla na obnovu vybavení beskydské turistické základny místního domu dětí a mládeže, podílí se na výstavbě basebalového hřiště, financovala opravu fasády i zvonu kostela a přispěla také na další projekty. „Většina obyvatel Orlové má s OKD mnoho společného, téměř v každé rodině je někdo, kdo pracoval, pracuje nebo bude pracovat na šachtách. Snažíme se regionu postupně vracet to, o co ho ochudila těžba uhlí v nedalekých dolech,“ vysvětlila předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012