Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

O expozici pralesa byl velký zájem, do ostravské zoo přišly tisíce lidí

19.4.2009

Ostrava (19. dubna 2009) – O expozici Malá Amazonie, která vznikla v ostravské zoo za vydatného přispění Nadace OKD, byl v sobotu při jejím slavnostním otevření velký zájem. Před zmenšenou kopií jihoamerického pralesa se tvořily dlouhé řady návštěvníků, jež se těšili na opičky tamarína pinčího, strašidelné pavouky sklípkany, žabky dendrobádky a parybu truncha. Celkem přišlo do zoo na Den s Nadací OKD téměř 5 tisíc lidí.

Program si užívaly hlavně děti. Pro kluky a holky připravili organizátoři Opičí cestu, která dětem přiblížila zoo a její obyvatele formou soutěží. „Jsem ráda, že jsme představili také aktivity dalších neziskových organizací, které loni nadace podpořila. Svou prospěšnou činnost v zoo prezentovali například ostravští Brontosauři, karvinské sdružení provozující dům na půli cesty Heřmánek, Občanské sdružení svatá Barbora, která přispívá na vzdělání hornickým sirotkům a další organizace,“ řekla ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová.

Upřesnění k nové expozici:

Malou Amazonii od soboty obývají v ostravské zoo dosud nechovaná zvířata. Asi nejnápadnější je skupina tamarínů pinčích, malých drápkatých opiček z čeledi kosmanovitých, které mají na prstech místo nehtů drápky. Dalšími obyvateli pralesní expozice jsou sklípkani, zástupci pavoukovců, drobné žabky dendrobátky, několik druhů sladkovodních ryb a poprvé v historii zoo také zástupce paryb - trnucha – sladkovodní příbuzný rejnoka.

Informace o grantu Nadace OKD:

Přestavba vstupu do pavilonu papoušků přišla na 1,9 milionu korun. Nadace OKD přispěla grantem ve výši 1,5 milionu korun, zbylou část uhradilo zoo převážně z příspěvku svého zřizovatele, statutárního města Ostrava.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012