Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Novinka novojičínské Škola života pomůže s péčí o hendikepované

Novinka novojičínské Škola života pomůže s péčí o hendikepované

12.9.2011

NOVÝ JIČÍN (12. září 2011) – Ambulantní odlehčovací služba, kterou dnes otevřela ve své Škole života novojičínská pobočka Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, pomůže lidem z celého okolí, jež se doma starají o své hendikepované příbuzné. Tým pracovníků Školy života se o ně v nově vybavených prostorách postará, když si jejich opatrovníci a rodiny budou potřebovat něco vyřídit na úřadech nebo třeba jen odpočinout. Na vybudování nové služby významně přispěly Nadace OKD a Nadace ČEZ.

„Lidé pečující o své zdravotně postižené příbuzné nebo blízké doma v rodinném kruhu mají opravdu náročný život. Jsou to starosti a zátěž prakticky čtyřiadvacet hodin denně po sedm dní v týdnu. Ale i tito pečovatelé potřebují občas mít chvíli jen pro sebe a naše nová služba jim to zajistí. Snažíme se tím předcházet fyzickému i psychickému vyčerpání pečujících osob,“ vysvětlil ředitel Školy života Michal Holáň.

Díky grantu Nadace OKD mohli ve Škole života opravit část stacionáře určenou právě pro respitní (odlehčovací) službu, vyměnit okna, dát do pořádku elektrické rozvody a nakoupit vybavení sloužící klientům. Ti mohou mít od 15 do 64 let.

„Podpora této sympatické organizace v podstatě navazuje na naši letošní prioritu, tedy podporu chráněných dílen. Ve Škole života sice klienti nepracují, ale díky odborně vedeným aktivitám zůstávají v kontaktu s běžnou společností a i přes svůj hendikep mohou prožít hodnotný život,“ vysvětlil smysl daru šéf Nadace OKD Jiří Suchánek.

Posláním denního stacionáře Školy života Nový Jičín je podpora hendikepovaných lidí, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a potřebují pravidelnou pomoc při zajišťování svých potřeb s cílem zachovat a rozvíjet jejich soběstačnost a samostatnost.

Více na www.skola-zivota.cz.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012