Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nová možnost vzdělání pro Havířovské děti

Nová možnost vzdělání pro Havířovské děti

28.6.2017

Spolek Naše Montessa vytvořil projekt s názvem "Montessori s úsměvem ve škole i po škole". 

Hlavní myšlenkou projektu je založení nové základní školy s prvky pedagogickými a výchovnými principy Marie Montessori. Síla projektu však spočívá i ve využití školy a koncepce po celý den.

Školu, se rozhodly zřídit dvě učitelky, které ve školství pracují dlouhodobě a zajímají se o nové formy výuky. Za podpory rodičů vznikl spolek Naše Montessa,z.s. Po jednáních byly vybrány vhodné prostory k pronájmu v budově stávající Základní školy na ul. M. Kudeříkové v Havířově-Městě, které škola díky úbytku žáků nevyužívá. V těchto prostorách by měla vzniknout nejen třída, ale i multifunkční učebna, kterou budou v dopoledních hodinách využívat žáci školy a v odpoledních hodinách by v ní probíhaly volnočasové aktivity – kroužky, přednášky, apod. Učebna by měla být vybavena tak, aby se v ní mohly realizovat výtvarné či hudební aktivity, čtenářský klub, zdravotní cvičení či jóga.

Více informaci se dozvíte také v reportáži

Nebo na facebookovém profilu Naše Montessa

Těšíme se na první rok s Úsměvem

 

Tým Nadace OKD

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012