Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nehtové studio v Havířově zajistí práci lidem se zdravotním hendikepem

Nehtové studio v Havířově zajistí práci lidem se zdravotním hendikepem

3.12.2012

Ostrava (3. prosince 2012) – Suchou, mokrou nebo japonskou manikúru a také pedikúru či parafinový zábal nabízí Nehtové studio, které dnes v Havířově otevřela obecně prospěšná společnost UnikaCentrum. O zákazníky se budou starat dvě odbornice se zdravotním postižením, které by na běžném trhu práce jen těžko hledaly uplatnění. Většinu financí na vybavení studia získala společnost od Nadace OKD.

„Věřím, že nehtové studio bude dělat dobrou reklamu zaměstnávání lidí se zdravotním hendikepem. Po ukončení projektu by si na sebe mělo vydělat, abychom mohli obě pracovní místa udržet,“ řekl ředitel UnikaCentra David Jelínek. Ten společnost založil v roce 2002 se svou nevidomou maminkou ještě pod názvem TyfloCentrum ČR s cílem pomáhat lidem se zdravotním postižením na Karvinsku, nyní organizace zaměstnává přes 30 zaměstnanců, z nichž více než 60 procent má zdravotní hendikep, a kromě nehtového studia provozuje masérská centra v Karviné a Havířově, účetní firmu a dopravu pro zdravotně postižené. Poskytuje také sociální rehabilitaci a další služby pro hendikepované, seniory nebo dlouhodobě nezaměstnané.

Zatímco obě masérská centra už mají své stálé příznivce, nehtové studio si bude muset zákazníky teprve najít. „Až do konce března jsme proto vyhlásili padesátiprocentní slevu. Lidé si u nás mohou také koupit permanentku a použít ji jako netradiční vánoční dárek,“ dodal Jelínek.

Pro Nadaci OKD je podpora pracovní integrace hendikepovaných jednou z hlavních priorit. „Jen v posledních dvou letech jsme podpořili chráněné dílny 15 miliony korun. Díky tomu mohly neziskové organizace udržet stovky pracovních míst pro hendikepované i v dnešní ekonomicky náročné době a dokonce vzniklo několik desítek nových míst,“ upřesnil ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

 

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

 

telefon:            596 262 293
mobil:             725 595 417
e-mail:             vladislav.sobol@okd.cz

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012