Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD zachránila Baškohrátky

Nadace OKD zachránila Baškohrátky

28.8.2013

BAŠKA – Víceméně jen partnerství s Nadací OKD umožnilo, aby Sdružení pro Bašku letos nepřerušilo tradici zdejších „Baškohrátek“. Na sedmý ročník akce plné netradiční zábavy pro přihlášené soutěžmí týmy i širokou veřejnost nakonec třetí sobotu v srpnu zavítalo celkem na  3700 lidí – což je přibližně stejně, jako má tato podbeskydská obec!

„Vloni nám Baškohrátky propršely, takže tomu odpovídala i návštěvnost, a my jsme se coby organizátoři vydyndali do nuly. Pomoc od Nadace OKD nás nakopla a mohli jsme se do toho pustit i letos,“ přiblížil za občanské sdružení David Blahut. Podruhé se také akce uskutečnila ne na zdejší přehradě, ale na letišti ve frýdecko-místecké části Bahno.

„Na přehradě, která byla vloni vypuštěná, to pořád není ono, navíc se v obci kope kanalizace a  neobešli bychom se bez dopravních problémů,“ popsal Blahut s tím, že suchozemská lokalita znamenala rovněž změnu scénáře „Baškohrátek“. Místo posádek neobvyklých plavidel plnily řadu úkolů pěší soutěžní týmy – připravili pro ně lanovou opičí dráhu.

Bojovalo celkem deset čtyřčlenných družstev. Z největší dálky přijeli, jak jméno napovídalo, Olomoučáci. HustoKrutoPřísnýNářez se naopak nazvali soutěžící z Bašky. A nejúspěšnějším týmem se stali Punk-Team z Frýdku-Místku. Zvládnout museli všichni mimo jiné ochutnávku nazmixovaných potravin, do nichž pořadatelé přidali například žížaly...

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012