Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD vyhlásila Srdcovku, aktivním zaměstnancům rozdá milion

Nadace OKD vyhlásila Srdcovku, aktivním zaměstnancům rozdá milion

21.5.2012

Ostrava (17. května 2012) – Nadace OKD podpoří zaměstnance těžební společnosti OKD a dalších dárcovských firem, kteří dělají něco prospěšného pro své okolí. Pracovníkům, kteří ve svém volném čase působí jako vedoucí v kroužcích, sborech dobrovolných hasičů nebo třeba při organizaci kulturních akcí, rozdá celkem milion korun. Takzvané miniGranty získaly název Srdcovka, což je tradiční hornické označení pro součást závěsu těžní věže.

 „Záleží nám na tom, aby byli naši zaměstnanci motivováni nejen ke své práci, ale aby se i mimo ni aktivně podíleli na rozvoji občanské společnosti,“ vysvětlila šéfka komunikace OKD a předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.

Požádat o takzvaný minigrant mohou prostřednictvím neziskové organizace, ve které působí, všichni zaměstnanci OKD a kontraktorských firem, stejně jako pracovníci dalších dárců nadace - společností OKK Koksovny, NWR, Green Gas a skupin AWT a RPG RE. Podrobnosti zveřejnila nadace na svém webu www.nadaceokd.cz.

Minigranty jako způsob posílení vazby mezi firmou a zaměstnanci využívá v Česku již několik společností. Jako první zavedl tento systém Nadační fond Veolia, v Moravskoslezském kraji je úspěšně rozvíjí ArcelorMittal Ostrava a nově také AWT.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz web: www.nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012