Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD vybírá nejlepší nápady ze 750 projektů

18.6.2009

Ostrava (18. června 2009) – Nadace OKD přijala v aktuálním grantovém kole 750 projektů od neziskových organizací, obcí a dalších žadatelů, jež chtějí na své záměry získat přes 200 milionů korun. Nadace mezi ně rozdělí přibližně pětinu, tedy zhruba 40 milionů Kč. „Podpoříme nejkvalitnější projekty a zároveň ty, které jsou v dnešní ekonomicky složité době nejpotřebnější,“ upřesnila kritéria výběru ředitelka nadace Blanka Týřová. Projekty nyní hodnotí odborníci, konečné slovo bude mít správní rada. Seznam úspěšných projektů nadace zveřejní na začátku července.

Největší zájem je o program Pro zdraví, ve kterém se uchází o podporu 302 zdravotních či sociálních aktivit, z toto 60 procent z Moravskoslezského kraje. „Nejvíce žadatelů je z Ostravska a Karvinska, což je v souladu s naším záměrem. Chceme pomáhat zejména regionu, ve kterém se těžba uhlí nejvíce podepsala na životě obyvatel. Nevyhýbáme se ale ani podpoře kvalitních projektů odjinud, až 20 procent z celkové částky půjde mimo Moravskoslezský kraj,“ řekla Týřová.

Velkou pozornost vzbudil také program Pro radost a vzdělání, do kterého žadatelé přihlásili 252 projektů. V něm dosahuje počet žadatelů z moravskoslezského regionu 77 procent. Stejně jako v jiných programech byla i tady nejaktivnějších občanská sdružení, která přihlásila přibližně polovinu všech projektů. Za nimi následují příspěvkové organizace, obecně prospěšné společnosti a církevní organizace.

Do programu Pro budoucnost přihlásily organizace 155 projektů a do programu Pro Evropu, který pomáhá s financováním přípravy žádosti o dotaci z evropských fondů, celkem 41 projektů.

Hlavní programy Nadace OKD

  • Pro zdraví - podpora zdraví a sociálních projektů
  • Pro budoucnost - podpora rozvoje regionu a životního prostředí,
  • Pro radost a vzdělání - podpora vzdělávání, kultury a společenského života,
  • Pro Evropu - podpora projektů pro získávání dotací z Evropské unie.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012