Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD v roce 2018 podpoří 137 projektů

Nadace OKD v roce 2018 podpoří 137 projektů

27.2.2018

KARVINÁ (2. 3. 2018) – Nadace OKD vyhlásila výsledky letošních výzev. V programu Pro region podpoří 83 projektů a na minigrant Srdcovka letos dosáhne celkem 54 srdcařů se svými projekty v neziskových organizacích. 

„V letošním roce nám přišlo 70 žádostí o Srdcovku, to je o 4 žádostí více než v loňském roce. Srdcaři byli letos opravdu kreativní a podávali nové projekty. Ale přišlo nám i mnoho žádostí o tradiční podporu v projektech, které známe a víme, že mají opravdu smysl. Některé srdcaře již známe a někteří žádají úplně poprvé. Za nové srdcaře jsme velice rádi, ale doporučujeme vždy konzultaci před podáním žádosti. Bohužel se stává, že nový srdcař často pohoří na špatně nebo neúplně vyplněné žádosti“ uvedla administrátorka programu Kateřina Tůmová Blablová.

Srdcovka tradičně podpoří mnoho sportovních spolků. Většina projektů je směřována především na aktivity pro děti a mládež. Podporu od nadace dostanou ale i spolky zdravotně znevýhodněných lidí a organizace na ochranu životního prostředí. Úspěšnost Srdcovky je v letošním roce 77localhost, což vypovídá o kvalitě žádostí. Srdcaři letos vsadili na nové předměty žádostí a ve většině případů se jim žádosti velice povedly. Naši žadatelé rostou a jejich žádosti jsou rok od roku lepší a opravdu kvalitní.

Projekty v programu Pro region, které získaly podporu Nadace OKD, jsou zaměřeny především na oblasti sociální pomoci, rozvoj regionu, volnočasových aktivit pro děti a mládež, ale také na seniorské aktivity a podporu inovativních projektů v podporovaných obcích a městech.

„Žádosti v programu Pro region se letos podávaly pomocí vylepšeného systému a celkem jsme jich přijaly 148. I přes velký nápor žadatelů, hlavně v závěru výzvy, vše proběhlo bez větších problémů. V letošním roce byl také velký nárůst konzultací. Žádosti pro rok 2018 nás překvapily svou výší, která přesáhla 20 milionů korun. Bohužel nelze vyhovět všem. Nicméně se nám v letošních výzvách sešlo opět mnoho nových žadatelů se zajímavými projekty, ale také žadatelé, které již tradičně podporujeme, nešetřili novými nápady.“ říká administrátorka tohoto programu Ladislava Poláková.

Programy Pro region a Srdcovka jsou společně s podporou Hornických tradic a Spolku svatá Barbora tradičními granty Nadace OKD a více informací o těchto programech naleznete také na webových stránkách v sekci granty.

Podrobný seznam všech podpořených projektů v rámci programu Srdcovka a Pro region pro rok 2018 naleznete zde

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012