Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD rozdělila neziskovým organizacím a obcím téměř 20 milionů korun

16.6.2010

Ostrava (16. června 2010) – Nadace OKD podpoří i letos neziskové organizace a obce, především v moravskoslezském regionu. Správní rada nadace v úterý rozhodla o podpoře 162 projektů, mezi které rozdělí přibližně 19,5 milionu korun.

V programu Pro zdraví, který se věnuje především podpoře zdravotních a sociálních služeb, podpoří Nadace OKD nejvyšší částkou (600.000 Kč) občanské sdružení Heřmánek, které v Karviné provozuje stejnojmenný Dům na půli cesty pro děti odcházející z dětských domovů. Nejnižší částku získá Mateřská škola na Okružní ulici v Orlové, díky daru ve výši 12.000 Kč připraví pro děti výlety na zajímavá místa regionu.

Nejvyšší pomoc v programu Pro radost, který se zaměřuje na podporu kulturních, sportovních a vzdělávacích aktivit, získá obecně prospěšná společnost Respekt institut na projekt Žurnalistika v praxi. Jeho cílem je vzdělávání talentovaných novinářů, především studentů vysokých škol. Nejmenší grant obdrží Sdružení rodičů bludovické školy z Havířova, které chce pro děti z bludovické i partnerské polské školy připravit česko-polský školní den.

V programu Pro budoucnost, jehož cílem je především podpora životního prostředí v regionu a péče o kulturní památky, obdrží grant ve výši 500.000 Kč hned dvě organizace. Město Orlová plánuje vybudování dětského hřiště pro školáky, ostravská Charita sv. Alexandra chce pokračovat v obnově chráněné kulturní památky – bývalého Dolu Alexandr, kde již nyní zaměstnává v chráněných dílnách několik desítek hendikepovaných lidí. Nejmenší částka v tomto programu (37.000 Kč) poslouží nadšencům z karvinského Kynologického klubu Kovona na obnovení areálu, který v poslední době využívají pro své aktivity se čtyřnohými kamarády stále častěji děti a mládež.

Ve specifickém programu Pro Evropu, jež přispívá organizacím na přípravu žádostí pro získání grantu z EU, podpořila nadace 10 organizací. Nejvyšší částku (200.000 Kč) obdrží Oblastní charita Uherské Hradiště, která chce vytvořit chráněné bydlení pro lidi s mentálním postižením, naopak nejmenší grant (26.500 Kč) poputuje na účet ostravského sdružení Anabell, jež pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy.

Nadace OKD vznikla v lednu 2008. Od té doby rozdělila zhruba 120 milionů korun mezi téměř 800 veřejně prospěšných projektů. Zakladatelem Nadace OKD je černouhelná těžební společnost OKD, která dává nadaci každý rok jedno procento ze svého zisku. Mezi další dárce patří společnosti NWR, RPG RE, Green Gas, OKD, Doprava a OKK Koksovny.

Kompletní seznam podpořených projektů naleznete na adrese:

http://www.nadaceokd.cz/cs/ke-stazeni/pro-zadatele

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012