Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD rozdělí neziskovým organizacím, školám a obcím přes 8 milionů korun

Nadace OKD rozdělí neziskovým organizacím, školám a obcím přes 8 milionů korun

7.1.2016

Karviná 7. 1. 2016 - Nadace OKD vyhlašuje grantové výzvy, jejich prostřednictvím rozdělí neziskovým organizacím, školám a obcím celkem 8,3 milionů korun. Jedná se o dva programy Pro Region a Pro Evropu, které umožní podpořit celou řadu aktivit.

„V rámci projetu Pro Region naší prioritou zůstává především integrace hendikepovaných lidí do společnosti. Prostřednictvím neziskových organizací ale chceme pomáhat rovněž v péči o seniory a děti, podpořit společenský život nebo životní prostředí,“ uvedla ředitelka nadace Karolína Preisingerová. Současně upřesnila, že program Pro Evropu by měl konkrétně neziskovým organizacím pomoci s financováním přípravy jejich žádostí o dotace z fondů Evropské unie.

V programu Pro region je maximální příspěvek 200 tisíc korun na projekt. Program Pro Evropu má dotaci menší, a to 100 tisíc korun na jednu aktivitu. Po příjemcích je ale v obou případech požadována dvaceti procentní spoluúčast z celkového rozpočtu jejich projektu. Další podmínkou je realizace v rámci příslušného regionu. O finanční prostředky tedy mohou žádat pouze organizace působící na území obcí Dětmarovice, Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní Suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Staříč nebo Stonava.

Uzávěrka pro podání žádosti je stanovena do 12. února 2016.

Podrobné informace jsou pro zájemce zveřejněny v rámci webových stránek nadace www.nadaceokd.cz.

Zuzana Balická
administrátorka programu
tel.: 725 389 852
e-mail: balická@nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012