Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD přijala v podzimním grantovém kole 668 žádostí

1.12.2008

Ostrava (1. prosince 2008) – Téměř sedm stovek dobrých nápadů a užitečných aktivit neziskových organizací usiluje o podporu Nadace OKD v podzimním grantovém kole. Cílem většiny z nich je zlepšit život lidem na Ostravsku a Karvinsku, některé ale počítají s realizací také v jiných částech republiky. Pracovníci Nadace nyní ve spolupráci s odborníky žádosti vyhodnocují a připravují pro jednání správní rady. O tom, které projekty získají podporu, bude nadace informovat jednotlivé žadatele ještě před vánočními svátky. Firemní nadace severomoravských těžařů v tomto grantovém kole rozdělí více než 32 milionu korun.

„Chceme vše stihnout co nejdříve, aby si mohli úspěšní žadatelé včas připravit rozpočty na příští rok. Velká část lidí pracuje v neziskových organizacích ve svém volném čase, takže je pro nás velmi důležité, aby se mohli kvalitně věnovat své hlavní činnosti a nemuseli už přitom myslet na peníze,“ vysvětlila jeden z důvodů rychlého rozhodování ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová.

Nejvíce peněz, přibližně polovina z celkově rozdělované částky, připadne na aktivity v rámci programu Pro zdraví, v němž se uchází o podporu celkem 202 projektů. Největší počet projektů se přitom sešel v programu Pro radost a vzdělávání (328), který je zaměřen například na rozvoj školství a společenského života i na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže. Celkem 121 žádostí přišlo do programu Pro budoucnost, jež podporuje rozvoj regionu a životního prostředí. Cílem dalších 17 žádostí v programu Pro Evropu je získat prostředky na důkladné zpracování žádostí o granty z fondů Evropské unie.

V jarním grantovém kole podpořila Nadace OKD 181 projektů, mezi které rozdělila více než 31 milionů korun. „Mnoho těch aktivit již běží a máme z nich velkou radost. Postupně se připravují i rozsáhlejší projekty, například budování sportovních hřišť, netypických školních zahrad nebo výtahů pro hendikepované spoluobčany. Jejich realizace není tak rychlá, po svém dokončení však budu přinášet užitek dlouhou dobu,“ řekla Týřová.

Další grantové kolo vyhlásí Nadace OKD zřejmě na jaře příštího roku. Výjimkou je program Pro Evropu, který bude s ohledem na uzávěrky jednotlivých evropských grantů rozdělovat peníze čtyřikrát do roka. Aktuální informace si mohou zájemci vyhledat na internetových stránkách www.nadaceokd.cz.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012