Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD přijala 1413 žádostí o podporu neziskových projektů

Nadace OKD přijala 1413 žádostí o podporu neziskových projektů

2.3.2012

Ostrava (2. března 2012) – Nadace OKD přijala v právě ukončeném grantovém kole 1413 projektů neziskových organizací, obcí a dalších žadatelů. Jejich počet oproti loňsku vzrostl více než o stovku. „Avizované úspory ve státním rozpočtu i v rozpočtech krajů a obcí letos ohrozí mnoho veřejně prospěšných aktivit. Nemůžeme suplovat roli státu nebo samospráv, ale díky našim odborníkům umíme nasměrovat finance tam, kde budou nejvíce potřebné,“ slíbila předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.

Projekty budou hodnotit grantové komise, do kterých nadace pozve zástupce neziskového i veřejného sektoru a zejména odborníky na jednotlivá témata. Výsledky nadace zveřejní na svých internetových stránkách po schválení vybraných projektů správní radou, nejpozději na začátku května.

Největší zájem je podle předpokladů o program Pro zdraví, který podporuje například péči o seniory, zdravotně postižené občany nebo opuštěné děti. Organizace v něm žádají celkem 174 milionů korun na 579 projektů. Úspěšný je také nový nadační program Sídliště žije, do kterého organizace přihlásily 53 projektů. Jeho cílem je zapojit veřejnost například do budování parků, sportovních hřišť, kluboven nebo dalších aktivit, které by měly zlepšit život lidí na sídlištích.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012