Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD předala na Colours of Ostrava granty osmi neziskovkám

18.7.2010

Ostrava (18. července 2010) – Návštěvníci OKD Czech stage na hudebním festivalu Colours of Ostrava zažili před koncertem kapely Visací zámek nehudební představení. Vladimír Skórka ze skupiny Vladimír Cirkus tentokrát v roli moderátora pozval na pódium zástupce osmi neziskových organizací, které získaly grant od Nadace OKD.

„Tu minutu slávy by si zasloužily všechny organizace, které jsme podpořili, ale těch projektů bylo přes 160 a to už by se na festival nevešli žádní diváci. Proto jsme zvolili netradiční klíč – slavnostně jsme předali šeky organizacím, které v jednotlivých grantových programech získaly nejvyšší a nejnižší částky,“ vysvětlila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová, která spolu s předsedkyní správní rady Petrou Mašínovou symbolické šeky předávala.

Přehled sdružení, která si přebírala granty:

Program Pro zdraví

Občanské sdružení Heřmánek, Karviná: 600.000,- Kč

Sdružení v Karviné provozuje stejnojmenný „Dům na půli cesty“ pro mladé lidi, kteří odcházejí z dětských domovů.

Mateřská škola, Okružní ulice, Orlová: 12.000,- Kč

Cílem projektu „V zdravém těle zdravý duch“ je připravit pro prcky z orlovské mateřské školky zajímavé výlety po našem regionu.

Program Pro radost

Obecně prospěšná společnost Respekt Institut, Praha: 150.000,- Kč

Cílem projektu „Výchova novinářů v České republice aneb žurnalistika v praxi“ je, mimo jiné, podchytit talentované studenty se zájmem o novinářskou profesi a inspirovat je k dalšímu vzdělávání v oboru.

Centrum sociálních služeb Poruba, Ostrava-Poruba: 19.000,- Kč

Porubské Centrum sociálních služeb provozuje mnoho potřebných sociálních zařízení. Díky projektu „Knihy do ouška“ mohou doplnit svůj knihovnický fond o audioknihy přehrávače, aby se do příběhů mohli zaposlouchat například i senioři, kteří už nemohou číst.

Program Pro budoucnost

Charita svatého Alexandra, Ostrava: 500.000,- Kč

Přestavba administrativní budovy bývalého ostravského dolu na chráněné bydlení – to je hlavní cíl projektu navazujícího na chráněné dílny, které již charita díky pomoci Nadace OKD vybudovala.

Kynologický klub Kovona, Karviná: 37.000,- Kč

Projekt, jehož cílem je vyrobit nové překážky na kynologické cvičiště, má zajímavou historii. Nápad, že by překážky mohla podpořit Nadace OKD, vymysleli náctiletí chovatelé psů, do grantového řízení jej přihlásili jejich rodiče, aktivní havíři.

Program Pro Evropu

Oblastní charita Uherské Hradiště: 200.000,- Kč

Získanou částku použije uherskohradišťská charita na přípravu grantu, se kterým se chce ucházet o několikamilionovou dotaci z fondů Evropské unie na vybudování chráněného bydlení pro osoby s mentálním postižením.

Občanské sdružení Anabell, Ostrava: 26.500,- Kč

Sdružení, které pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy, chce s pomocí evropské dotace zlepšit služby pro tyto spoluobčany.

Slavnostní předávání grantů nebylo jedinou iniciativou Nadace OKD na festivalu Colours of Ostrava. Neziskový sektor se rozhodla podpořit také tím, že svůj stan nedaleko OKD Czech stage propůjčila třem neziskovým organizacím - Charitě svatého Alexandra, organizaci Adra a Iniciativě Dokořán, které mohly tisícům návštěvníků Colours představit své prospěšné aktivity.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012