Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD poprvé ocení také novináře nebo redakci za „dobré zprávy“

22.9.2010

OSTRAVA (22. září 2010) – Soutěž o Ceny Nadace OKD, která má uzávěrku nominací již v pondělí 27. září, letos poprvé nabízí soutěžní kategorii pro média. Symbolickou soškou ocení novináře nebo redakci, která pomáhá při rozvoji či propagaci neziskového sektoru nebo společenské zodpovědnosti. Tipy na novináře, kteří by si ocenění zasloužili, může nadaci poslat kdokoliv.

„Je zřejmě, že od vydavatelských domů nelze očekávat milionové dary neziskovým organizacím. Možná právě proto by se měla média ujmout vedoucí role v oblasti společenské zodpovědnosti. Mají nejvíce nástrojů, jak ovlivnit veřejné mínění, jak podpořit významné projekty a společenské iniciativy, jak prezentovat chvályhodné příklady i poukazovat na chování nezodpovědné,“ vysvětlila smysl nové soutěžní kategorie předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.

Ocenění letos Nadace OKD udělí také v kategorii Projekt roku, kde se o nominaci mohou ucházet jen aktivity podpořené nadací, a v kategorii Osobnost neziskového sektoru, do níž může poslat nominaci kdokoliv, činnost navržené osobnosti se přitom nemusí týkat nadačních projektů.

Vítěze jednotlivých kategorií vybere komise složená ze zástupců nadace, největších dárců, spolupracovníků, zástupců médií a respektovaných osobností, ale i řadových horníků.

Nominační formuláře jsou k dispozici na webových stránkách www.nadaceokd.cz. Vítěze nadace ocení na slavnostním večeru v listopadu.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

*****

Poznámky pro editory:

Základní informace o Nadaci OKD

Nadace OKD vznikla v roce 2008, od té doby podpořila zhruba 800 projektů celkovou částkou kolem 120 milionů korun. Zařadila se tím mezi největší nadace v České republice, přičemž významnou část financí (kolem 80 procent) rozděluje mezi kvalitní severomoravské projekty.

Ve svých čtyřech programech se zaměřuje na podporu zdravotních a sociálních projektů, rozvoj vzdělávacích a volnočasových aktivit, zlepšování životního prostředí a péči o hornické tradice.

Zřizovatelem a hlavním dárcem nadace je těžební společnost OKD. Mezi další dárce a partnery patří například společnosti New World Resources, OKK Koksovny a GreenGas i firmy ze skupin AWT a RPG RE.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012