Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD podpořila výuku slabozrakých žáků v Ostravě-Hrabové

11.10.2010

OSTRAVA (11. října 2010) – Osmiletého Ríšu ze Základní školy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v Ostravě-Hrabové čekalo v letošním školním roce příjemné překvapení v podobě nových kompenzačních pomůcek. Společně s dalšími pěti těžce slabozrakými spolužáky totiž může začít využívat jednu ze skládacích kamerových lup značky PICO, které pro ZŠ pořídilo Sdružení rodičů Klokánek za podpory Nadace OKD.

„Šest těžce slabozrakých dětí z naší školy v Ostravě-Hrabové nyní může využívat velmi kvalitní pomůcky, které jim usnadní výuku i praktický život. Prostřednictvím kamerové lupy PICO mohou zrakově hendikepovaní číst malé písmo prakticky kdekoliv a kdykoliv. Na zabudovaném displeji lupy si mohou bez větších problémů prohlížet trojrozměrné objekty, jako jsou například lékovky. Díky barevně kontrastnímu textovému režimu si mohou přečíst účty nebo předpisy na léky,“ vysvětlila zřizovatelka školy Taťjana Adamovská.

Další pomůcky pomohou při školní výuce i zábavě. „Díky kompaktní kameře Vertex není problém, aby si slabozrací žáci přečetli své oblíbené knihy a časopisy, nebo dokonce vyluštili křížovku. Sofistikovaná kamerová lupa se snímáním tabule značky MagniLink jim usnadní prohlížení vzdálených ploch, jako je například školní tabule, nebo kvalitní přenos obrazu přímo na monitor stolního počítače,“ dodala Adamovská.

tz_nadace_okd_lupy_maly.jpg

Kromě Nadace OKD, která na nové pomůcky darovala 150 tisíc korun, pomohly dětem také privátní firmy. Jednu lupu například věnovala dětem společnost HT Visual.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Poznámky pro editory:

  • Základní škola pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami vznikla v roce 1994.
  • V letošním roce má 145 žáků převáženě s vadami řeči, zraku a kombinovanými vadami. V každém ročníku jsou dvě třídy s 8 až 10 dětmi.
  • Další informace o škole: www.zs-klokanek.cz
  • Vznik školy – září 1994.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012