Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Granty Nadace OKD letos podpoří 73 obecně prospěšných projektů částkou 7,5 milionu korun

Granty Nadace OKD letos podpoří 73 obecně prospěšných projektů částkou 7,5 milionu korun

16.4.2015

OSTRAVA (16. 4. 2015) – V rámci svých dvou stěžejních grantových programů vybrala Nadace OKD 73 obecně prospěšných projektů na Karvinsku, Frýdecko-Místecku a Ostravsku, které letos podpoří částkou 7,5 milionu Kč. Spolu s programem Srdcovka určeným pro neziskové organizace, v nichž aktivně působí zaměstnanci dárcovských firem, tak letos Nadace rozdělí 8,5 milionu korun mezi 153 projektů neziskových organizací, měst a obcí.

Tyto prostředky se přidají k již více než 283 milionům korun, kterými nadace od svého vzniku v roce 2008 podpořila neziskový sektor především v Moravskoslezském kraji.

„Novinkou letošních grantů se stalo sloučení dřívějších programů Pro zdraví, Pro radost a Pro budoucnost do jednoho programu s názvem Pro region. V něm jsme z 271 žádostí vybrali k podpoře 71 projektů, mezi jejichž realizátory rozdělíme částku přesahující 7 milionu korun. Samotný název programu symbolizuje, že Nadace chce svou podporu směřovat výhradně do míst v kraji, kde působí její dárci,“ řekla Karolína Drozdová, pověřená řízením Nadace. Beze změny proti předchozím letům zůstal program Pro Evropu, kde z devíti přihlášených uspěli dva.

I přesto, že černouhelný sektor prochází těžkým obdobím a tomu logicky odpovídají omezené možnosti hlavního dárce OKD, zůstává Nadace OKD největší soukromou nadací v regionu a jednou z největších v ČR vůbec. „Je to možné díky odpovědnému hospodaření v lepších časech, kdy jsme uspořili dostatek prostředků a můžeme tak pokračovat v podpoře regionu,“, dodala Karolína Drozdová.

Sociální služby, děti a mládež a volný čas a amatérský sport. Především do těchto tři oblastí směřují projekty organizací podpořených Nadací v letošních grantech. Všechny finanční prostředky, kterými Nadace OKD podpoří projekty neziskových organizací, měst a obcí, směřují nově pouze do regionu, kde jsou aktivní dárcovské společnosti. Nadace se vrací z celorepublikové působnosti tam, odkud vyšla, do Moravskoslezského kraje. Omezila proto svou finanční podporu pouze na projekty realizované v městech a obcích Dětmarovice, Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní Suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Ostrava, Staříč a Stonava.

„Bohužel jsme některé žádosti museli odmítnout, protože si žadatelé pečlivě nepřečetli zadání, do jakých míst naše podpora letos směřuje. Hlásily se organizace například až z Podkrkonoší,“ informovala Drozdová.

O nadační podporu usilovali jak představitelé osvědčených neziskových organizací, s nimiž nadace spolupracuje dlouhodobě, tak úplní nováčci. „Myslím, že se nám podařily vybrat opravdu kvalitní projekty, jejichž realizace například v sociální nebo zdravotní oblasti bude pomáhat lidem a učiní jejich život zase o něco jednodušší. Řada projektů také zpříjemní život v městech a obcích především rodinám s dětmi a fanouškům kultury,“ uzavírá Drozdová.

Seznam podpořených projektů pro rok 2015 v programech Pro region a Pro Evropu můžete najít zde.

Karolína Drozdová
pověřená vedením Nadace OKD

telefon: 596 262 118
mobil: 725 741 195
e-mail: drozdova@nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012